SC Freiburg. Schodzi: Yannik Keitel. Wchodzi: Maximilian Eggestein.

SC Freiburg
1
1
83'

Blisko 70 proc. czasu gry w posiadaniu piłki Borussia, jednak nie przekłada się to na stwarzane sytuacje.

1
1
1
1
82'

Rozpaczliwe próby gości. Dahoud szukał prostopadłym podaniem Haalanda, ale zagrał bardzo źle, lekko i niedokładnie. A poza tym... Norweg był na wyraźnym spalonym.

1
1
1
79'
79'
78'

Wygląda to na bicie głową w mur ze strony BVB. Niby mają przewagę, niby widać jakiś pomysł w grze ofensywnej, ale gdy przychodzi co do czego, to brakuje ostatniego podania.

2
1
1
1
76'

Żółtą kartkę otrzymał Raphael Guerreiro. Miejscowi ruszyli z kontrą, a Schade został wycięty równo z trawą przy linii bocznej.

Borussia Dortmund
1
75'

Nieporozumienie w szeregach defensywy Freiburga. Centrował Passlack i będzie kolejny rzut rożny dla BVB.

1
74'

Od kilkudziesięciu sekund atakują Dortmundczycy, ale niewiele z tego wynika. Akcja toczy się daleko od pola karnego gospodarzy.

1
1
71'

SC Freiburg. Schodzi: Lucas Hoeler. Wchodzi: Janik Haberer.

Lucas Hoeler #9
71'

SC Freiburg. Schodzi: Woo-yeong Jeong. Wchodzi: Ermedin Demirović.

Woo-yeong Jeong #29
1
71'

SC Freiburg. Schodzi: Roland Sallai. Wchodzi: Kevin Schade.

Kevin Schade #20
69'

Przerwa na picie.

1
68'

Dobre podanie w kierunku Haalanda, ten urwał się obrońcom, jednak źle przyłożył nogę do piłki i kopnął wyraźnie nad poprzeczką.

67'

Spiker poinformował, że na dzisiejszym meczu obecnych jest 10 100 kibiców.

66'

Ryzykował Akanji, wślizgiem odebrał piłkę Hoelerowi. A ma już żółtą kartkę. Na jego szczęście czysto.

65'

Atak pozycyjny BVB, mnóstwo podań. Jak na razie jednak Freiburg dobrze się broni.

1
63'

Poczuli krew goście z Dortmundu. Coraz częściej goszczą w okolicach pola karnego rywala.

62'

Mocny strzał Grifo z rzutu wolnego, po którym efektowną interwencją popisał się Kobel.

1
62'

Rzut wolny z ok. dwudziestu metrów.

1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Akanji.

1
1
61'

Schmid poszedł na przebój środkiem boiska i został wytrącony z równowagi przez Akanjiego. Będzie rzut wolny dla Freiburga.

Pół godziny do końca. Czy Borussia zdobędzie choćby punkt?
Tak
Nie
1
1
1
1
59'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Yannik Keitel.

Przyspieszyli goście i od razu widać efekty. Bardzo ładna akcja, dośrodkowanie Passlacka z prawej strony, po którym gola samobójczego strzela Keitel, który był naciskany przez Bellinghama.

SC Freiburg
3
58'

Dobry przerzut na kilkadziesiąt metrów do Passlacka, ten miał sporo miejsca z prawej strony, ale nie potrafił celnie dośrodkować piłki w pole karne.

57'

Jak nie idzie, to nie idzie. Haaland zagrał do niepilnowanego z lewej strony Malena, ten miał znakomitą okazję do strzelenia gola, minął bramkarza i... nie oddał nawet strzału. Pogubił się w tej sytuacji napastnik BVB.

2
56'

Reus podawał w pole karne do Malena, ale ten ponownie był spóźniony względem obrońców Freiburga.

1
53'

Gol! Strzelił Roland Sallai. Asystował mu Lucas Hoeler.

Fantastyczna kontra gospodarzy i mamy 2:0! Jeong zagrał piłkę na dalszy słupek, odegranie głową Hoelera i Sallai z paru metrów strzela nie do obrony!

2
53'

Dośrodkowanie Reyny z rzutu rożnego i ponownie wyjaśniają sytuację gospodarze.

1
51'

Płaski strzał z dwudziestu metrów oddał Jeong, ale pomylił się dość znacznie.

50'

Oddalają zagrożenie zawodnicy Freiburga, ale piłka wraca pod nogi gości. Kolejny atak pozycyjny w ich wykonaniu.

50'

Guerreiro wywalczył rzut rożny dla gości. Rośnie przewaga BVB.

1
2
49'

Dobra centra Passlacka z prawego skrzydła, ale w polu karnym nie doszli do piłki Haaland i Malen.

1
2
48'

Haaland strzelał głową wyraźnie nad poprzeczką.

1
1
47'

Kiks Guentera we własnym polu karnym i będzie korner dla BVB.

46'

Świetna sytuacja dla gospodarzy na samym początku drugiej połowy. Sallai strzelił jednak prosto w bramkarza BVB! Ale gol i tak nie zostałby uznany, gdyż chwilę wcześniej faulowany był Akanji.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

1
14:40

Piłkarze wracają na boisko.

45+4'

Dośrodkowanie Reyny i wybijają piłkę gospodarze.

1
45+3'

Jeszcze jakieś przepychanki w polu karnym.

1
45+2'

Rzut wolny dla BVB z bocznego sektora boiska w jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy.

1
45+2'

Dahoud szukał w polu karnym Haalanda i w ostatniej chwili dobrą interwencją popisał się Schmid.

1
45+2'

Cała drużyna Freiburga ustawiona na własnej połowie. Borussia nie ma za bardzo pomysłu na grę w ataku.

45'

Minimum trzy minuty doliczone przez arbitra.

2
1
44'

Przygotowują jeden z ostatnich ataków przyjezdni. Wymieniają dużo podań, próbują wyciągnąć rywali ze swojej strefy. Brakuje jednak dynamiki.

2
1
43'

Dobre dośrodkowanie Sallaia, nastąpiło nieporozumienie w defensywie BVB, w efekcie czego Kobel odbił piłkę przed siebie, ale Hoeler nie zdążył do dobitki. Pachniało drugim golem dla Freiburga.

41'

Kompletnie nieudany strzał Witsela z dalszej odległości. Piłka znalazła się na trybunach za bramką.

1
1
1
39'

Ładne podanie Bellinghama do Reyny. Próba technicznego strzału przy dalszym słupku, ale na drodze stanął jeden z obrońców Freiburga i zablokował to uderzenie.

1
1
39'

Zmiana prawdopodobnie podyktowana jakimś urazem Schulza.

1
38'

Tym razem z dystansu próbował Dahoud, jednak futbolówka przeleciała wysoko nad bramką.

1
1
37'

Koledzy wypracowali sytuację dla Bellinghama, ten miał sporo przestrzeni na dwudziestym metrze, ale jego uderzenie zostało przyblokowane. Piłka po chwili znalazła się w rękach Flekkena.

36'

Hoefler miał dużo miejsca w środkowej strefie boiska, podawał prostopadle w kierunku Hoelera, lecz zagranie było za mocne. Zmarnowali szansę gospodarze.

1
34'

Żółtą kartkę otrzymał Mahmoud Dahoud. Stracił piłkę Dahoud i musiał faulować taktycznie, by uniknąć kontry Freiburga.

1
1
2
32'

A tymczasem łapie się za głowę Jeong, gdyż nie trafił z pięciu metrów na praktycznie pustą bramkę! Nie wierzy Guenter, bo popisał się świetnym dośrodkowaniem. Wystarczyło lepiej dostawić stopę.

1
32'

Słupek ratuje gospodarzy po strzale głową Bellinghama!

31'

Centra Passlacka, interwencja Guentera i będzie rzut rożny dla BVB.

30'

W odpowiedzi mieliśmy bardzo dobre dośrodkowanie Grifo z rzutu wolnego, urwał się obrońcom Schlotterbeck, ale strzelił w środek bramki i nie sprawił problemów Kobelowi.

28'

Znakomita akcja gości. Parę podań na jeden kontakt, wreszcie wbiegł w pole karne Malen, ale nie strzelał, tylko szukał wycofania piłki na piąty metr do Haalanda, jednak Norweg został zablokowany przez obrońców.

1
27'

Gra została wznowiona. Borussia dość powoli zabiera się do odrabiania strat. Brakuje dynamiki w ich atakach.

1
1
24'

Przerwa na picie. Jest dziś dość ciepło.

1
1
24'

Zablokowany strzał Jeonga z szesnastego metra. Nie była to przygotowana pozycja.

23'

Akanji twardo, ale przepisowo powstrzymał szarżującego Sallaia. Protestują gospodarze, jednak sędzia nie odgwizdał przewinienia.

22'

Mniej ciekawy okres meczu w ostatnich paru minutach. Sporo gry w środku pola, faule, sędzia często musi używać gwizdka.

20'

Lienhart był poszkodowanym w tej sytuacji. Aktualnie udzielana jest mu pomoc medyczna.

3
3
3
3
3
19'

Żółtą kartkę otrzymał Donyell Malen. Za uderzenie w twarz rywala.

1
17'

Witsel bliski straty piłki we własnym polu karnym, lecz arbiter uznał, że Jeong jednak faulował zawodnika BVB.

16'

Reyna szukał prostopadłym podaniem Malena, jednak zagrał trochę niedokładnie i przejęli piłkę gospodarze. Dalekim wykopem wyjaśnił sytuację Flekken.

15'

Moment, w którym miejscowi kibice oszaleli z radości:

14'

Jeszcze raz w polu karnym odnalazł się Haaland, strzał lewą nogą bez przyjęcia przy bliższym słupku, ale nie dał się zaskoczyć Flekken.

13'

Długie podanie w kierunku Haalanda, ale ten niedokładnie odgrywał piłkę do Reusa.

11'

Powinien być remis. Bellingham popisał się solową akcją środkiem boiska, mijał kolejnych rywali niczym tyczki, ale w końcowej fazie strzelił prosto w bramkarza!

1
1
2
1
10'

Nieudana dwójkowa akcja Grifo z Guenterem, ale pressing pozwolił szybko odzyskać piłkę gospodarzom.

1
8'

Borussia w dalszym ciągu buduje akcje w ataku pozycyjnym, ale teraz zdecydowanie wyżej i agresywniej wychodzą zawodnicy Freiburga.

2
2
2
7'

Nie zanosiło się na taki obrót spraw, gdyż przez pierwsze pięć minut to Borussia była w zasadzie non stop w posiadaniu piłki. Wystarczył jednak jeden atak miejscowych i sytuacja zmienia się o 180 stopni.

1
1
6'

Gol! Strzelił Vincenzo Grifo.

Ależ otwarcie meczu! Kapitalny strzał z rzutu wolnego oddał Grifo, dokręcił piłkę idealnie, nie dało się tego zrobić lepiej. Futbolówka odbiła się od słupka, zanim wpadła do siatki. Bez szans bramkarz!

5
4
3
3
3
5'

A tymczasem będzie rzut wolny dla gospodarzy ok. 30 metrów od bramki Borussii.

1
4'

Błąd Guentera, po którym jednak skiksował Haaland i pewnie interweniował Flekken.

1
1
4'

Wybijają piłkę zawodnicy Freiburga, ale natychmiast zostaje ona przejęta przez rywali.

3'

Niebezpieczne dośrodkowanie Bellinghama i było blisko gola samobójczego po interwencji Schlotterbecka, ale ostatecznie tylko rzut rożny dla Borussii.

1
1
1
2'

Goście spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

1
1
1
1
1
1'

Borussia w swoim pierwszym komplecie strojów, na żółto-czarno. Gospodarze w czerwonych koszulkach i białych spodenkach.

1
1
czas Start meczu
14:40

Minuta ciszy ku pamięci zmarłego Gerda Muellera.