2
87'

Chelsea FC. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Trevoh Chalobah.

80'

Takim zagraniem jak wykonane przed momentem przez Trenta Alexandra-Arnolda zapewne nie da się nikogo zaskoczyć. Liverpool FC mobilizuje się do ostatniej fali ataków, a może to najsilniejszy klub na kontynencie zada zabójczy cios w minutach kończących widowisko.

75'

Fabinho powstrzymał niezgodnie z przepisami piłkarskimi Jorginho. Umiejętne zachowanie reprezentanta Włoch na kwadrans przed końcem podstawowego czasu i cała drużyna z Londynu ma możliwość złapania oddechu. Anthony Taylor oczekuje jednak żwawego wznowienia gry.

70'

Współpraca Jorginho oraz Cesara Azpilicuety. Ten duet zawodników znad Morza Śródziemnego nie pozwolił żadnemu z podopiecznych Juergena Kloppa na sprawdzenie uderzeniem Edouarda Mendy'ego. Pozostało 20 minut podstawowego czasu i Chelsea FC nie pozwala gospodarzom na zdobycie prowadzenia. Robi się nerwowo w Liverpoolu.

1
1
65'

Skuteczna interwencja Antonio Ruedigera, który pojedynkował się we własnym polu karnym z Diogo Jotą. Zawodnikom z Anfield zaczynają kończyć się pomysły na sforsowanie defensywy z Londynu, ale jest jeszcze na to trochę czasu.

1
3
61'

Ponad godzina spotkania na Anfield za drużynami i pozostaje kompromisowo. Odrobinę rozbici po wyrównaniu Mohameda Salaha podopieczni Thomasa Tuchela otrząsnęli się i aktualnie radzą sobie z atakami przeprowadzanymi przez gospodarzy.

1
56'

Trochę pozmieniali menedżerowie obu drużyn. Obraz spotkania generalnie pozostaje taki sam - Liverpool FC z przewagą pod względem posiadania piłki, natomiast jego przeciwnik nie rezygnuje od czasu do czasu z postraszenia dynamicznym atakiem.

1
51'

Diogo Jota stara się być groźniejszym zawodnikiem na desancie niż zmieniony przez niego w pierwszej połowie Roberto Firmino. Przed momentem Portugalczyk oddał uderzenie głową po wrzutce z głębi pola, ale nie skierował futbolówki pod poprzeczkę z bramce Edouarda Mendy'ego.

1
2
50'

Mohamed Salah ruszył energicznie w kierunku Antonio Ruedigera oraz Cesara Azpilicuety, ale nie przebił się przez ten mur zawodników Chelsea FC. Menedżer Thomas Tuchel zdecydował się na załatanie dziury w defensywie Thiago Silvą kosztem ofensywnie usposobionego Kaia Havertza.

1
46'

Rozpoczęła się druga połowa spotkania, a gospodarze na pewno z apetytem na udokumentowanie przewagi liczebnej kolejnym golem i odwrócenie rezultatu. Chelsea FC w trudnym położeniu, ale przecież futbol widział niejednokrotnie zwycięstwa mimo osłabienia.