Atalanta BC

90+4'

Lammers strzela z dystansu, ale jest zablokowany przez obrońcę

90+3'

Jeszcze jedna próba Atalanty, jeszcze jedna zakończona stratą. Napoli jednak póki co dla kontrastu ma problem, by w ogóle podjąć próbę ataku

1
90+1'

Aż 6 minut dolicza arbiter do podstawowego czasu gry

1
89'

Ilicić spróbował bezpośrednio z rzutu wolnego, celując w okienko bramki Ospiny, jednak nie trafia

komentarz

Koulibaly bez zastanowienia nieprzepisowo zatrzymuje Ilicicia

1
88'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly.

87'

Piotr Zieliński z rzutu rożnego, Koulibaly kończy głową, jednak jego uderzenie przelatuje ponad poprzeczką

1
86'

Raz jedni, raz drudzy tracą piłkę w środkowej strefie boiska. Niewiele to jednak zmienia w kwestii wyniku

84'

Im dłużej trwa mecz, tym mniej klarownych okazji, które mogłyby dać nadzieję na jakąkolwiek bramkę

83'

Osimhen na dzień dobry zarobił łokcia w głowę od Toloia. Nigeryjczyk zwija się z bólu na murawie

1
80'

Atalanta Bergamo. Schodzi: Duvan Zapata. Wchodzi: Sam Lammers.

wchodzi Wchodzi
Sam Lammers #7
schodzi Schodzi
79'

Realizator pokazuje Demme, który już o własnych siłach jest w stanie chodzić poza linią boczną boiska, wygląda na to, że uraz nie powinien być poważny

78'

Koulibaly próbował wypuścić skrzydłem Elmasa, jednak zbyt mocno podana piłka wychodzi na aut

1
77'

Próbował Gosens głową wykończyć dośrodkowanie Djimstiego, jednak piłka obok słupka

1
73'
1
1
1
1
1
73'

Atalanta Bergamo. Schodzi: Matteo Pessina. Wchodzi: Mario Pasalić.

Mario Pasalić #88
Matteo Pessina #32
71'

Dośrodkowanie Muriela zatrzymuje się ponownie na pierwszym piłkarzu Napoli

71'

Koulibaly blokuje uderzenie Muriela, rzut rożny dla Atalanty

70'

Lozano dryblingiem wszedł w pole karne, minął dwóch rywali, ale jego strzał zablokowany

67'

SSC Napoli. Schodzi: Diego Demme. Wchodzi: Eljif Elmas.

66'

Demme opuszcza murawę na noszach. Dla niego to koniec meczu

2
2
1
66'

A tymczasem Demme znów leży, cios od de Roona okazuje się bardziej odczuwalny niż na to wyglądało

2
1
komentarz

Insigne faulowany przed polem karnym Atalanty, będzie niebezpieczny rzut wolny

1
65'

Żółtą kartkę otrzymał Cristian Romero.

63'

Niefortunna interwencja de Roona, który z bliska huknął piłką w twarz Demme, Włoch, co nie dziwi, leży półprzytomny na murawie

2
61'

Niezłe dośrodkowanie z rzutu rożnego, jednak pewnie broni Ospina

61'

Koulibaly świetnym wślizgiem wybija piłkę spod nóg Maehle, który był już tuż przed bramką Ospiny

60'

Muriel przewraca się tuż przed polem karnym Napoli, ale sędzia ignoruje jego pretensje

57'

Insigne efektownie przedryblował kilku rywali, jednak ostatecznie piłka wycofana do obrony Napoli

2
2
55'

Wygląda na to, że jednak podobnie jak z Ospiną, tak z Toloiem wszystko w porządku

1
1
54'

Toloi leży na murawie trzymając się za kolano, być może konieczna będzie zmiana

2
1
52'
CZERWONA KARTKA

Czerwona kartka dla członka sztabu Atalanty

2
1
51'

Od razu odpowiedź Atalanty, jednak Gosens nad bramką

2
1
1
1
1
50'

Lozano dość niespodziewanie uderza zza pola karnego, jednak uderza słabo i idealnie w środek bramki

2
49'

Z Ospiną wszystko w porządku, może kontynuować spotkanie

2
48'

Ospina ucierpiał przy interwencji. Potrzebna pomoc sztabu medycznego, rozgrzewa się Meret

2
1
47'

Świetna interwencja Ospiny, który swoim wyjściem ratuje zespół uprzedzając Muriela

2
komentarz

Żaden z trenerów nie zdecydował się przeprowadzić zmian w przerwie

1
46'

Wracamy do gry.

20:28

Do przerwy lepiej prezentowała się Atalanta, która bardzo agresywnie atakuje Napoli już przy próbach rozegrania w ich polu karnym. Choć ofensywnych prób nie brakowało, to mało z nich mogło realnie zagrozić bramkarzom

44'

Demme zaczarował w polu karnym Atalanty, zwodem oszukał kilku obrońców, po czym zdołał oddać strzał, jednak jego uderzenie przeszło obok słupka

2
42'

Zapata próbuje z dystansu, jednak Ospina bez większych trudności, choć na raty, broni uderzenie

1
40'

Muriel z rzutu rożnego wprost w pierwszego obrońcę

39'

Tym razem Zapata próbował dośrodkowania, jednak piłka posłana za wysoko, Muriel bez szans by ją dosięgnąć

37'

Muriel zatańczył w polu karnym Napoli, jednak ostatecznie jego strzał dość znacząco mija słupek

35'

Toloi próbował na wślizgu domknąć płaskie dośrodkowanie, jednak uprzedza go Ospina

34'

Długa piłka do Lozano, jednak Meksykanin nieco wyrzucony na skrzydło i osamotniony nie mógł zdziałać zbyt wiele

31'

Kolejna próba Atalanty, jednak uderzenie głową Gosensa nie miało szans zagrozić bramce Napoli

30'

Prawdopodobnie najlepsza okazja w tym meczu. Niepilnowany Toloi świetnie wszedł w pole karne Napoli, jednak jego uderzenie przechodzi obok słupka

29'

Koulibaly chciał ruszyć z akcją ofensywną, jednak zatrzymał się już na pierwszym rywalu odbijając się od De Roona

27'

Dośrodkowanie Insigne z rzutu wolnego mija wszystkich piłkarzy w polu karnym, zamykający Di Lorenzo już wiele z tej sytuacji nie stworzył

25'

Romero fauluje Lozano, rzut wolny dla Napoli w okolicach środka boiska

24'

Nieporozumienie w ataku Atalanty, piłka od Zapaty posłana do nikogo, futbolówkę przejmują gracze Napoli

22'

Zamieszanie pod bramką Napoli Ospina najpierw broni uderzenie Pessiny, później dobitka odbija się od obrońcy, a trzecie uderzenie przechodzi nad niepilnowaną bramką Napoli

2
21'

Bakayoko do Demme, ten natomiast momentalnie traci piłkę na rzecz obrońców. Poza próbami z dystansu Insigne, Napoli póki co nie potrafi zagrozić bramce Atalanty

19'

Atalanta wciąż bardzo wysoko atakuje rywali, przez co Napoli ma spore problemy z wyjściem z własnej połowy

18'

Zapata z dystansu wysoko ponad bramką

17'

Insigne kolejny raz indywidualnie, minął dwóch rywali, jednak strzał sprzed linii pola karnego mógł pozostawić wiele do życzenia

2
17'

Próbowali dwójkowej akcji w polu karnym rywali Gosens z Zapatą, jednak ostatecznie wszystko wyjaśniają obrońcy Napoli

15'

Atalanta bardzo wysoko podchodzi z pressingiem, piłkarze Napoli nie mają sekundy spokoju już we własnym polu karnym

2
13'

Przeturlał się przed polem karnym Atalanty Hirving Lozano, jednak sędzia pozostał niewzruszony, Atalanta rusza z atakiem

11'

Muriel przymierzył z rzutu wolnego wprost w okienko bramki Napoli, jednak piłkę nad poprzeczką przenosi Ospina

3
10'

Próbowała Atalanta, jednak Maehle traci piłkę w polu karnym Napoli

8'

Po przypadkowym zblokowaniu wybicia obrońcy Atalanty piłka trafiła pod nogi Insigne, jednak jego strzał pewnie broni Gollini

3
7'

Politano na skrzydło do Di Lorenzo, jednak Włoch nie sięgnął piłki

2
6'

Luis Muriel próbował dośrodkowania, jednak całość zblokował Koulibaly - rzut rożny

2
2
4'

Napoli próbuje ataku, środkiem ruszył Insigne, jednak został zablokowany przez obrońców

2
2'

Prawą stroną próbowała Atalanta, ale piłka wychodzi na aut, po chwili jednak goście odzyskują piłkę kontynuując atak

1'

Zaczynamy spotkanie

20:28

Znamy już wyjściowe składy obu zespołów na dzisiejszy mecz półfinału Pucharu Włoch. Dla polskich kibiców najistotniejszą wiadomością może być fakt, że spotkanie na ławce rozpocznie Piotr Zieliński.