Serie A: 18. kolejka
17 sty 2021 20:45
90+2'

W doliczonym czasie uderzenia po obu stronach boiska. Poderwał się Achraf Hakimi, ale na zakończenie swojego rajdu nie przymierzył w bramkę Wojciecha Szczęsnego. Samir Handanović co prawda musiał się wykazać, ale poskromienie uderzenia nie było żadnym wyzwaniem dla dobrze dysponowanego golkipera.

1
3
1
1
1
90'

Doliczone pięć minut.

1
1
88'

Samir Handanović zapracował na notę w ostatnich minutach podstawowego czasu. Słoweniec poradził sobie z uderzeniem oddanym przez Federico Chiesę. Reprezentant Włoch nie chciał przez całe spotkanie być w cieniu Nicolo Barelli, ale to spotkanie nie należy do niego.

1
86'
83'

Minuty bez sytuacji podbramkowych. Podopieczni Andrei Pirlo nie mają argumentów, żeby zmusić do kapitulacji Samira Handanovicia. Inter Mediolan może zacząć delektować się zwycięstwem w prestiżowej rywalizacji.

80'

Pozostało jeszcze kilka ataków do obejrzenia przed ostatnim gwizdkiem. Nie będzie specjalnie odkrywcze stwierdzenie, że tylko trafienie kontaktowe może dodać dreszczyku emocji końcówce spotkania.

2
2
77'
75'

Podanie na linię pola karnego do Rodrigo Bentancura. Uderzenie reprezentanta Urugwaju zostało zablokowane przez defensora. Po chwili jeszcze dośrodkowanie Cristiano Ronaldo, ale dopasował się poziomem do kolegów z zespołu.

2
3
72'
71'

Możliwość zamknięcia rywalizacji przez Lautaro Martineza. Argentyńczyk dostał podanie od Romelu Lukaku i przeprowadził rajd lewym skrzydłem przez pół boiska. Zdążył za napastnikiem Giorgio Chiellini i utrudnił pokonanie strzałem Wojciecha Szczęsnego.

1
1
2
2
1
70'

Ostatnie minuty bez zasadniczego przyspieszenia przyjezdnych z Turynu. Nie widać specjalnego ożywienia po wejściu z ławki rezerwowych na boisko Dejana Kulusevskiego oraz Westona McKenniego. Być może przez pełne spotkanie Juventusu nie będzie stać na zdominowanie przeciwnika.

1
1
67'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Barella za przewinienie na Giorgio Chiellinim przy próbie odebrania piłki.

Inter Mediolan
2
2
2
66'

Przerwa w grze spowodowana urazem Nicolo Barelli. Na szczęście dla widowiska autor gola oraz asysty jest w stanie kontynuować rywalizację z zawodnikami Juventusu. Trochę gorzej dla niego, że za moment zobaczy żółtą kartkę od Daniele Doveriego.

1
1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Alvaro Morata za ostre przewinienie na Alessandro Bastonim.

Juventus FC
1
1
1
1
1
61'

Możliwość zagrożenia Interowi Mediolan po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po raz pierwszy w polu karnym przeciwnika pokazał się Weston McKennie, ale nie zaskoczył swoim strąceniem Samira Handanovicia.

60'

Żółtą kartkę otrzymał Ashley Young za ostre przewinienie.

58'

Juventus FC. Schodzi: Gianluca Frabotta. Wchodzi: Federico Bernardeschi.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Gianluca Frabotta #38
1
57'

Nicolo Barella podwoił prowadzenie Nerazzurrich.

1
1
1
55'

Po strzale Arturo Vidala zza pola karnego futbolówka odbiła się od Leonardo Bonucciego. Wojciech Szczęsny miał szczęście, że po rykoszecie piłka nie wtoczyła się do bramki. Gdyby było inaczej, z Juventusu nie byłoby już czego zbierać.

4
3
2
2
2
52'

Gol! Strzelił Nicolo Barella. Asystował mu Alessandro Bastoni.

Rozgrzali Antonio Conte piłkarze Interu Mediolan. Drugie trafienie i coraz więcej argumentów przemawia za zwycięstwem Nerazzurrich. Nicolo Barella przymierzył pod poprzeczkę na 2:0 w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym. Dorzucił w ten sposób gola do asysty. Rewelacyjnie podawał w tej sytuacji Alessandro Bastoni, a obrona Juventusu w Turynie.

4
50'

Federico Chiesa blisko linii pola karnego Nerazzurrich. Jego wrzutka była bardzo czytelna i ponownie poradzili sobie piłkarze z Mediolanu. Antonio Conte nawet specjalnie się nie gotuje i wygląda na nieco zmarzniętego.

1
1
48'

Dwa dośrodkowania z prawego skrzydła. Pierwsze z nich zostało wyłapane przez Wojciecha Szczęsnego, a drugie w wykonaniu Achrafa Hakimiego zostało powstrzymane przez defensora Juventusu. Jeszcze korner dla Nerazzurrich, ale nic tu nie zmienił.

3
2
2
2
3
46'

Pora na drugą połowę derbów Italii. Gospodarze potrzebują przede wszystkim kontynuacji, a więc konsekwencji taktycznej i bliskości w obronie. Juventus musi podkręcić tempo, jeżeli zamierza zapunktować w konfrontacji z wicemistrzem Włoch.

2
1
1
komentarz

Nico Barella z elegancką asystą w pierwszej połowie.

2
komentarz

Juventus musi poprawić się po powrocie z szatni na boisko.

1
komentarz

Nerazzurri bliżej zdobycia kompletu punktów.

1
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
44'

Ostatnie rozegranie w podstawowym czasie. Stara Dama ponownie starała się skruszyć mur Interu Mediolan dośrodkowaniami. Cristiano Ronaldo nie dosięgnął wysoko zawieszonej piłki, więc nie mógł tego zrobić nikt.

2
42'

Wojciech Szczęsny staranował Romelu Lukaku. Znokautowanie reprezentanta Belgii nie jest prostym zadaniem, a jednak bramkarzowi Juventusu ta sztuka się udała.

3
4
2
1
41'

Nicolo Barella wrzucał piłkę z podobnego miejsca jak w akcji bramkowej. Tym razem zorganizowali się podopieczni Andrei Pirlo i nie dopuścili do oddania strzału na bramkę Wojciecha Szczęsnego.

2
1
38'

Konfrontacja najskuteczniejszych zawodników ligi i obaj strzelili w bramkarza. Po próbie Cristiano Ronaldo zatrzymanej przez Samira Handanovicia było uderzenie Romelu Lukaku obronione przez Wojciecha Szczęsnego. Zbyt delikatne kopnięcie i były zawodnik AS Romy musiał sobie poradzić.

1
1
37'

Cristiano Ronaldo nastawia celownik. Reprezentant Portugalii poczęstował uderzeniem z dystansu Samira Handanovicia. Weteran w bramce Interu Mediolan nie miał prawa popełnić błędu w tej sytuacji.

1
1
1
36'

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Bonucci za przewinienie na Lautaro Martinezie.

3
1
1
33'

W odpowiedzi uderzenie z dystansu Cristiano Ronaldo. Lider Juventusu nie przymierzył w bramkę strzeżoną przez Samira Handanovicia. Słoweniec wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

1
1
1
2
32'

Romelu Lukaku ruszył na przebój na połowie Bianconerich. Żaden z przyjezdnych nie znał sposobu na powstrzymanie rozpędzonego reprezentanta Belgii. Najskuteczniejszy zawodnik Interu Mediolan uruchomił podaniem Lautaro Martineza, którego już drugie uderzenie w derbach Italii okazało się niecelne.

1
1
1
1
30'

Drugi kwadrans rywalizacji za zawodnikami. Inter Mediolan na razie jest zespołem konkretniejszym. Świadczy o tym nie tylko bramka Arturo Vidala, ale również późniejsze celne uderzenia Marcelo Brozovicia i Romelu Lukaku. Samir Handanović mierzył się z jedną niebezpieczną próbą Adriena Rabiota.

2
27'

Przewinienie Arturo Vidala na Cristiano Ronaldo. Autor dotychczas jedynego gola protestował, ale oczywiście nie przekonał sędziego Daniele Doverego do zmiany decyzji. Po wstrzeleniu Danilo z rzutu wolnego interweniowali z powodzeniem gospodarze.

1
1
24'

Inter Mediolan miał możliwość podwojenia prowadzenia i to naprawdę dogodną. Romelu Lukaku nie pokonał swoim strzałem zza pola karnego Wojciecha Szczęsnego. Jeszcze okazja do wykonania skutecznej dobitki, jednak Lautaro Martinez potwornie spudłował. Juventus wrócił z dalekiej podróży!

1
2
1
4
22'

Płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła w pobliże bramki Samira Handanovicia. Alvaro Morata czekał na możliwość oddania strzału, ale defensor nie pozwolił sobie na moment zawahania i wyekspediował futbolówkę sprzed nosa napastnika Juventusu.

1
21'

Alvaro Morata musiał włączyć się w działania obronne Juventusu. Napastnik przyjezdnych starał się odebrać piłkę zastawiającemu dostęp do niej Marcelo Brozoviciowi. Udało się to połowicznie, ponieważ reprezentant Hiszpanii sprowokował do przewinienia Chorwata.

2
18'

Na razie trzeba poczekać na odpowiedź Juventusu. Inter, po objęciu prowadzenia, pozostaje na połowie przeciwnika, a Wojciech Szczęsny został przeegzaminowany uderzeniem przez Marcelo Brozovicia. Reprezentant Polski nie dał się zaskoczyć przez doświadczonego Chorwata.

1
1
15'

Arturo Vidal rozpoczął strzelanie w derbach Italii. 1:0 dla Nerazzurrich.

3
2
2
12'

Gol! Strzelił Arturo Vidal. Asystował mu Nicolo Barella.

Inter Mediolan na prowadzeniu. Gospodarze otworzyli wynik już w początkowym kwadransie derbów Italii. Piłka po dośrodkowaniu Nicolo Barelli przeleciała ponad Lautaro Martinezem, ale za plecami Argentyńczyka był jeszcze Chilijczyk. Arturo Vidal oddał uderzenie głową do bramki Wojciecha Szczęsnego. Reprezentant Polski nie podjął interwencji - było już trudno cokolwiek zdziałać. Drugie trafienie Arturo Vidala w jednym tygodniu.

25
11
6
8
13
11'

Piłka w bramce Interu Mediolan, ale nie ma gola z powodu spalonego Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dobił z bliska uderzenie oddane przez Adriena Rabiota i obronione efektownie przez Samira Handanovicia.

3
1
2
3
4
9'

W ataku pozycyjnym ponownie jedenastka z Turynu. Piłka wymieniana powoli na obrzeżach pola karnego Interu Mediolan i została ona odebrana przyjezdnym po nieumiejętnym przyjęciu Aarona Ramseya.

2
7'

W odpowiedzi akcja przerwana faulem Leonardo Bonucciego na Achrafie Hakimim. Szansa na zagrożenie Wojciechowi Szczęsnemu z rzutu wolnego. Marcelo Brozović ominął swoim uderzeniem mur ustawiony przez reprezentanta Polski, ale jednocześnie nie przymierzył w bramkę Juventusu.

3
1
1
1
5'

Rozegranie podopiecznych Andrei Pirlo po wznowieniu rywalizacji. Federico Chiesa nie przedarł się w pole karne, ponieważ był blisko Alessandro Bastoni. Jeszcze dośrodkowanie, ale Stefan de Vrij nie pozwolił na oddanie uderzenia Cristiano Ronaldo.

3
1
1
1
2
3'

Przerwa i ma ona dwie przyczyny. Po pierwsze stadion jest spowity w dymie po pokazie pirotechniki, a po drugie szkło kontaktowe wypadło z oka Leonardo Bonucciego. Potrzebna była szybka interwencja sztabowców z Turynu.

1
20:17

Rozgrzewka Bianconerich w Mediolanie.

1
20:17

Nerazzurri nie zamierzają pozwolić Juventusowi na ponownie podbicie Juventusu.

1
20:10

Wojciech Szczęsny rozpocznie mecz w podstawowym składzie.

01:59

Przygotowania podopiecznych Andrei Pirlo.

2
2
1
1
2
01:59

Juventus w tabeli ma o cztery punkty mniej niż Inter Mediolan i znajduje się na czwartym miejscu. Bianconeri mają w zanadrzu zaległe spotkanie z SSC Napoli. W styczniu kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i już raz podbili Mediolan. Podopieczni Andrei Pirlo pokonali 3:1 AC Milan.

3
1
1
1
1
01:59

Stara Dama męczyła się w konfrontacji z Rossoblu, ale uniknęła kompromitacji.

3
2
1
1
2
01:59

Również Juventus FC będzie rywalizować w najlepszej ósemce Pucharu Włoch. Stara Dama, tak jak Inter, nie oszczędziła energii przed konfrontacją w Mediolanie. Awans zapewniła sobie golem na 3:2 w dogrywce do meczu z Genoą CFC. Wcześniej zmarnowała dwubramkowe prowadzenie.