3:0
Zakończony

Szwajcaria

90+1'

Wymiany podań reprezentacji Szwajcarii nie skutkują sytuacjami podbramkowymi. Publiczność wyczekuje na ostatni gwizdek, po którym będzie mogła cieszyć się z sześciu punktów po dwóch spotkaniach w fazie grupowej.

7
4
3
4
4
90'

Doliczone trzy minuty.

5
5
5
6
5
89'

Gol! Strzelił Ciro Immobile. Asystował mu Rafael Toloi.

Polował i wreszcie upolował. Ciro Immobile z drugim golem w turnieju, a Italia ponownie zwycięża z przewagą trzech trafień nad przeciwnikiem. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego zdemolowała Szwajcarię. Do króla Rzymu podawał wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko Rafael Toloi.

37
17
10
7
9
87'
86'
86'

Jeszcze dwie zmiany zaproponuje Roberto Mancini.

2
1
1
1
2
84'

Szwajcaria. Schodzi: Remo Freuler. Wchodzi: Djibril Sow.

4
4
4
6
4
83'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła zostało zahamowane przez skoncentrowanego na przedpolu Gianluigiego Donnarummę. Reprezentanta Włoch nie atakował żaden przeciwnik, więc miał on ułatwione zadanie.

5
5
5
5
6
79'

Żółtą kartkę otrzymał Breel Embolo za przewinienie na Nicolo Barelli.

6
6
6
6
7
77'

Zmieniła się nieco optyka tego spotkania. Włosi zorientowani na przeprowadzanie kontrataków z wykorzystaniem przede wszystkim dynamicznego i naładowanego energią po wbiegnięciu z ławki rezerwowych Federico Chiesy. Italia chce wykorzystać wolne przestrzenie na połowie Szwajcarii.

7
7
6
7
6
76'
75'

Przed momentem była szansa na strzelenie gola kontaktowego i mają czego żałować przyjezdni. Mogli dodać pikanterii końcówce rywalizacji na Stadio Olimpico. W odpowiedzi podanie w pole karne od Federico Chiesy do Ciro Immobile, którego uderzenie w kierunku dalszego narożnika okazało się niedokładne.

7
7
7
7
7
74'

Jeszcze próbuje cokolwiek zdziałać reprezentacja Szwajcarii na połowie przeciwnika, ale gospodarze są niezmiennie zdyscyplinowani w działaniach obronnych. Do kolejnego czystego konta Gianluigiego Donnarummy brakuje Italii kilkunastu minut.

9
9
9
9
9
72'

Będzie jeszcze powód do radości Azzurrich?

9
9
9
9
9
70'
69'
67'

Bardzo prawdopodobna wygrana może być 10. z rzędu.

6
6
7
6
6
65'

Domenico Berardi szarżował po połowie odsłoniętych przeciwników. Postanowił zakończyć szarżę uderzeniem zza pola karnego. Futbolówka nie poszybowała w lustro bramki Yanna Sommera. Tym razem nie było egzaminu dla pokonanego dwukrotnie golkipera Helwetów.

4
5
4
4
4
64'

Mniej atrakcyjny fragment spotkania. Italia przyczajona na własnej połowie boiska, a rozegranie pozycyjne reprezentacji Szwajcarii wydawało się nie mieć końca. Wreszcie przyjezdni umiejętnie pograli po obwodzie, a uderzenie z ostrego kąta Stevena Zubera zostało obronione przez Gianluigiego Donnarummę.

3
4
3
3
3
61'

Xherdan Shaqiri przedarł się przez centrum boiska i zakończył swoje solowe przyspieszenie strzałem z dystansu. Piłka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Gianluigiego Donnarummy.

10
9
9
9
9
60'

Tak padła druga bramka. Za nami, a przede wszystkim za drużynami godzina meczu.

6
6
6
6
6
58'

Szwajcaria. Schodzi: Kevin Mbabu. Wchodzi: Silvan Widmer.

8
8
8
8
8
58'
3
3
3
4
3
57'

Manuel Locatelli z szansą nawet na hat-tricka.

5
6
5
5
5
56'

Dwa gole i asysta piłkarzy US Sassuolo.

5
5
5
5
5
54'

Bawią się gospodarze, a reprezentanci Szwajcarii powoli wyglądają na świadomych, że wiele na Stadio Olimpico nie zdziałają. Pozostało sporo czasu na zapunktowanie, jednak trzeba poprawić grę o kilka poziomów.

4
4
5
4
4
52'

Gol! Strzelił Manuel Locatelli. Asystował mu Nicolo Barella.

Pierwsza akcja Włochów w drugiej połowie i przyniosła ona drugiego gola Manuela Locatellego! Świetna postawa pomocnika Italii i dublet na koncie. Pięknie przymierzył w narożnik bramki Yanna Sommera. Uderzenie zostało oddane zza pola karnego, a mimo to golkiper reprezentacji Szwajcarii wyłącznie odprowadził futbolówkę wzrokiem do siatki. Obrońcy zostawili zdecydowanie za dużo miejsca strzelcowi.

34
31
29
29
29
49'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Gavranović za faul bez piłki na Leonardo Bonuccim.

5
5
5
5
5
48'

Po przerwie korner dla Szwajcarii. Niezłe dośrodkowanie, jednak cała drużyna w białych strojach została umiejętnie zablokowana przez Azzurrich. Niezmiennie bez uderzenia na bramkę Gianluigiego Donnarummy, który może gratulować swoim obrońcom coraz to nowych interwencji.

4
4
4
5
4
46'

Rozpoczęła się druga połowa na Stadio Olimpico. To reprezentanci Szwajcarii mieli przede wszystkim o czym rozmawiać ze swoim selekcjonerem Vladimirem Petkoviciem w szatni. Dotąd nic nie kleiło się w grze przyjezdnych. Reakcją trenera jest wprowadzenie jednego zmiennika.

3
3
3
3
3
46'
komentarz

Na razie najmłodszy autor gola w Euro 2020.

3
3
4
4
3
komentarz

Na razie mecz układa się po myśli Włochów.

3
Czy Włochy strzelą minimum gola również po przerwie?
6
45'

Doliczone dwie minuty.

6
6
5
5
5
45'

Podręcznikowa interwencja Francesco Acerbiego w starciu z Breelem Embolo. Ponownie piłka przyznana Gianluigiemu Donnarummie, który w pierwszej połowie nie zmierzył się z ani jednym strzałem.

4
4
4
4
4
42'

Pozostało jeszcze trochę czasu w pierwszej połowie, a podopieczni Roberto Manciniego schowali się na chwilę na własnej części boiska. Akcja Szwajcarii zakończyła się beznadziejnym przyjęciem Ricardo Rodrigueza pod naporem Giovanniego Di Lorenzo. Od bramki Gianluigi Donnarumma.

4
4
5
4
4
40'

Tak zdobyli prowadzenie Włosi!

7
6
6
6
6
38'

Włosi ponownie odpowiedzieli swoimi atakami tak żeby przeciwnik nie poczuł się zbyt pewnie na Stadio Olimpico. Uderzenie Domenico Berardiego zostało zablokowane, a próba po ziemi Leonardo Spinazzoli zakończyła się przeturlaniem piłki obok słupka w bramce Yanna Sommera.

2
3
2
3
2
35'

Nie zamierza wywiesić białej flagi reprezentacja Szwajcarii. Zablokowane płaskie dośrodkowanie Ricardo Rodrigueza i był jeszcze korner. Po dośrodkowaniu poradziła sobie defensywa, do której w miejsce kontuzjowanego Giorgio Chielliniego został wprowadzony Francesco Acerbi.

2
2
2
2
2
35'

Italia ma prawo do dużego optymizmu po 125 minutach Euro 2020.

3
4
3
3
3
34'

Ratują się rozpaczliwie piłkarze z alpejskiego kraju. Ciro Immobile nie znalazł miejsca do oddania strzału, ale Yann Sommer wybił piłkę spod jego stóp do Lorenzo Insigne. Kompan z klubu Piotra Zielińskiego starał się lobować, ale nie zaskoczył ustawionego blisko linii defensora. Pozostaje skromne prowadzenie Włochów.

5
6
5
6
5
32'

Helweci bezradni w rozegraniu, ponieważ reprezentanci Włoch są agresywni w pressingu i natychmiast doskakują do podopiecznych Vladimira Petkovicia. Imponujące dwa kwadranse Azzurrich.

3
3
3
3
3
30'

Manuel Locatelli dał prowadzenie Italii!

10
10
10
10
10
29'

Musi się budzić reprezentacja Szwajcarii i spróbować odpowiedzieć gospodarzom. Pierwsza porażka w 2021 roku wisi w powietrzu. Wynik pozostaje na styku, ale nie widać impulsu w zespole Vladimira Petkovicia.

3
3
3
3
3
26'

Gol! Strzelił Manuel Locatelli. Asystował mu Domenico Berardi.

Tym razem nie będzie wątpliwości! 1:0 dla szalenie atakującej od początku meczu reprezentacji Włoch. To natarcie wydawało się nie mieć końca. Piłka została wymieniona przez Manuela Locatellego oraz Domenico Berardiego. Świetne rozegranie i pomocnikowi Italii pozostało wbiec w wolne miejsce i pokonać Yanna Sommera strzałem z bliska. Obrona Szwajcarii za Alpami.

34
30
30
29
29
24'
11
12
11
11
11
23'

Konieczna będzie zmiana Giorgio Chielliniego spowodowana urazem mięśniowym. Podwójny pech senatora.

13
12
13
12
12
22'

Nie zwątpili gospodarze i pozostają w ataku pozycyjnym. Starał się to wszystko przyspieszyć podaniem prostopadłym Domenico Berardi, jednak kopnięta przez niego futbolówka nie dosunęła do Ciro Immobile.

5
4
4
4
4
19'

Anulowany gol Azzurrich! Grali od rzutu rożnego. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Lorenzo Insigne, którego precyzyjne dośrodkowanie poleciało w sam środek pola karnego. Był tam Giorgio Chiellini, którego pierwsze uderzenie zostało co prawda zablokowane, ale późniejsze poleciało do siatki. Nie ma zmiany wyniku z powodu zagrania ręką kapitana gospodarzy. Decyzja po weryfikacji wideo.

6
6
6
6
6
16'

Dwa nieudane zagrania tradycyjnie energetycznego Lorenzo Insigne. Filigranowemu zawodnikowi nie udało się zagrać w uliczkę do Ciro Immobile, a późniejsze uderzenie nie nadaje się do skomentowania. Kibice ligi włoskiej wiedzą, że "Lolo" musi wystrzelić przynajmniej jednego takiego "ślepaka" w meczu.

11
11
11
11
11
15'

Obudzili się podopieczni Vladimira Petkovicia i po wślizgu Nicolo Barelli wywalczyli przynajmniej wrzut z autu na wysokości koła środkowego. Po wznowieniu gry wymiana kilkunastu podań, ale przerwana gwizdkiem przez sędziego z powodu faulu.

6
6
6
6
6
13'

Rośnie napór niesionych głośnym dopingiem Azzurrich. Coraz to nowe wstrzelenia w kierunku bramki Yanna Sommera, a Szwajcaria po prostu nie potrafi zabrać piłki gospodarzom.

2
2
2
2
2
10'

Pierwsza szansa na zdobycie gola przed Ciro Immobile. Świetne przyspieszenie na skraju pola karnego w wykonaniu Leonardo Spinazzoli, którego miękka wrzutka na głowę napastnika domagała się lepszego wykończenia. Tymczasem król Rzymu oddał nieczyste uderzenie ponad poprzeczką Szwajcarii.

4
4
4
4
4
10'

Italia przejmuje przewagę pod względem posiadania piłki, a swoim składnym rozegraniem zmusiła Szwajcarię do wycofania się w komplecie na własną połowę boiska. Cierpliwi są podopieczni Roberto Manciniego i podobnie jak w konfrontacji z Turcją nabijają liczbę podań.

4
4
4
4
4
8'

Giorgio Chiellini jest od środy rekordzistą reprezentacji Włoch.

8
8
8
8
8
6'

Miękkie podanie z głębi pola w szesnastkę do Ciro Immobile. Napastnik reprezentacji Włoch nie dosięgnął futbolówki, a ponadto był na spalonym. W takich okolicznościach wznowienie zostało przyznane Yannowi Sommerowi.

6
6
6
6
6
5'

Faul na najskuteczniejszym spośród aktualnych kadrowiczów Roberto Manciniego. Mowa o Ciro Immobile. Wznowienie gry od rzutu wolnego, ale reprezentacja Włoch nie pchała się z futbolówką w pośpiechu w pobliże bramki Yanna Sommera.

4
4
4
4
4
3'

Interwencja Giorgio Chielliniego w konfrontacji z Granitem Xhaką w polu karnym reprezentacji Włoch. Szwajcaria w natarciu, ale jeszcze nie sprawdziła ani jednym uderzeniem Gianluigiego Donnarummę.

5
5
5
5
5
2'

Pierwsza szansa na zagrożenie gospodarzom rozegraniem rzutu wolnego. Zbyt płaska wrzutka była prostym łupem dla grających w granatowych koszulkach i getrach, a także czarnych spodenkach reprezentantów Włoch. Szwajcaria, w białych strojach z czerwonymi elementami, utrzymała się w posiadaniu piłki.