1
2
4
90+1'

Piotr Zieliński strzelił z 17. metra nieznacznie obok bramki gospodarzy. Pau Lopez z przerażeniem spoglądał w kierunku piłki kopniętej przez pomocnika Napoli.

4
2
3
2
3
90'

Doliczone sześć minut.

1
1
89'

AS Roma. Schodzi: Javier Pastore. Wchodzi: Davide Santon.

88'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Milik za faul na połowie przeciwnika.

6
2
1
4
87'

Kilka minut bez sytuacji podbramkowych. AS Roma gra spokojnie na własnej połowie, a Chris Smalling radzi sobie z dośrodkowaniami kierowanymi w kierunku Arkadiusza Milika oraz Fernando Llorente.

1
1
1
86'

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Spinazzola za przewinienie taktyczne.

83'
82'

Edin Dzeko umieścił piłkę w bramce, jednak nie ma gola z powodu spalonego.

1
1
81'

AS Roma. Schodzi: Nicolo Zaniolo. Wchodzi: Cengiz Under.

79'

Zostało jeszcze trochę czasu gościom na zanotowanie pozytywnego wyniku. Hirving Lozano ponownie poderwał się na połowie przeciwnika, jednak nie wypracował sobie miejsca do strzału. Przeciwnik zrobił krzywdę Meksykaninowi.

1
1
77'
76'

Żółtą kartkę otrzymał Justin Kluivert za odepchnięcie przeciwnika.

1
1
2
1
2
75'

Arkadiusz Milik przedłużył nadzieje Napoli.

31
16
6
2
2
72'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Hirving Lozano.

Zrobiło się cicho z Rzymie. Arkadiusz Milik strzelił gola kontaktowego i będzie jeszcze interesująco na Stadio Olimpico. Polak wpakował piłkę z bliska do siatki po płaskim dośrodkowaniu wprowadzonego z ławki rezerwowych Hirvinga Lozano. Piąty gol w czwartym meczu z rzędu.

176
82
23
7
6
70'

Gra wznowiona. Trochę zamieszania, które najbardziej starał się uspokoić Edin Dzeko.

1
2
3
2
2
69'

Przerwa w grze. Sędzia postanowił zabrać piłkę zawodnikom z powodu obraźliwych okrzyków z trybun.

2
2
7
3
3
67'

Napoli jakby zdemobilizowane po strzale Jordana Veretouta do bramki. Arkadiusz Milik i spółka nie stwarzają sytuacji podbramkowych, a czas ucieka.

2
1
3
2
4
65'
62'

Gospodarze coraz bliżej zdobycia kompletu punktów.

1
1
59'

Kolejny gol Giallorossich wisiał w powietrzu. Nicolo Zaniolo domagał się podania, ale Justin Kluivert zdecydował się na solowe rozwiązanie. Młody piłkarz z Rzymu huknął w poprzeczkę bramki Alexa Mereta.

1
3
1
1
58'
55'

Gol! Strzelił Jordan Veretout.

Tym razem za wykonanie rzutu karnego zabrał się Jordan Veretout. Także nie pokonał Alexa Mereta z łatwością, jednak tym razem piłka znalazła się w siatce. Reprezentant Włoch miał ją na dłoni, ale nie odbił.

3
5
4
4
14
54'

Druga jedenastka dla Romy. Sędzia gwizdnął po zagraniu ręką Mario Ruiego blokującego zagranie Javiera Pastore.

3
1
3
1
4
52'

Kolejny raz sprowadzony do parteru został Piotr Zieliński. Tym razem reprezentanta Polski powalił agresywny w centrum boiska Gianluca Mancini.

1
1
1
1
2
50'

W centrum boiska Javier Pastore faulował Piotra Zielińskiego, który próbował obrócić się z futbolówką.

1
1
1
1
2
49'

Tym razem podanie w pole karne gospodarzy do Arkadiusza Milika. Przyjęcie piłki przez reprezentanta Polski nie było idealne i poturlała się ona do Pau Lopeza.

1
1
2
2
47'

Podanie prostopadłe w kierunku Justina Kluiverta. Piłka trafiła pod nogi Kalidou Koulibalego, którego Holender odepchnął.

1
1
46'

14:23

Luis Muriel, jeszcze jako zawodnik Sampdorii, potrafił zranić Romę. W sobotę zaszkodzić Giallorossim próbują Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

1
1
2
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
44'

Tym razem Dries Mertens nie podawał, a strzelał. Nieudana próba Belga z kilkunastu metrów. Powinien zdecydowanie lepiej przymierzyć po błędzie Chrisa Smallinga.

1
1
43'

Szansa na zaskoczenie Giallorossich po wrzutce z rzutu wolnego. Dries Mertens zagrał jednak prosto w stojącego nieopodal bliższego słupka przeciwnika.

1
43'

1
1
1
42'

Drży bramka Romy! Arkadiusz Milik strzelił głową w poprzeczkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Po sekundzie dobitka Piotra Zielińskiego i tym razem futbolówka odbiła się od słupka. Podwójnie pechowa sytuacja dla Polaków oraz ich klubu.

2
1
2
3
6
40'

Piotr Zieliński podjął ryzyko i elegancko przedarł się przez centrum boiska. Gorszej jakości od zwodu pomocnika Napoli było jego podanie.

1
1
1
38'

AS Roma obudziła się po serii ataków przeciwnika z Neapolu. Dośrodkowanie z lewego skrzydła zakończone strzałem Nicolo Zaniolo bardzo wyraźnie ponad bramką Alexa Mereta.

1
2
35'

Lorenzo Insigne poczęstował Pau Lopeza uderzeniem z kilkunastu metrów. Pachnie wyrównaniem Napoli, a przecież nie minęło nawet kilkanaście minut od ogromnej szansy Romy na podwojenie prowadzenia.

33'

Arkadiusz Milik! Potężne uderzenie reprezentanta Polski z linii pola karnego. Płasko lecąca piłka przeturlała się nieznacznie obok bramki Giallorossich.

7
2
4
2
1
31'

Aleksandar Kolarov rozpędził się na lewej stronie boiska. Blisko Serba był Giovanni Di Lorenzo i nie pozwolił futbolówce polecieć daleko po dośrodkowaniu.

1
30'

Hirving Lozano rozpoczął w tym sezonie podbój włoskich boisk, ale nie jest on tak spektakularny, jak wyobrażała sobie część kibiców w Neapolu.

2
1
1
29'

Lorenzo Insigne wpadł w pole karne Giallorossich i strzelił w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Pau Lopeza. Arkadiusz Milik domagał się podania od filigranowego Włocha.

2
28'

Chris Smalling uratował Romę po wrzutce z rzutu wolnego oraz strzale Giovanniego Di Lorenzo. Spektakularna interwencja zawodnika wypożyczonego z Manchesteru United.

2
27'

Po zmarnowanym rzucie karnym przez Aleksandara Kolarova z piłką pod bramką Giallorossich zabrał się Piotr Zieliński. Strzał reprezentanta Polski zablokowany.

2
3
1
25'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Aleksandar Kolarov!

Kolejna wielka szansa dla Giallorossich na strzelenie gola. Tym razem Alex Meret uratował Napoli. Obrona bramkarza Azzurrich po strzale z rzutu karnego Aleksandara Kolarova.

4
3
4
1
1
22'

Nicolo Zaniolo dał prowadzenie gospodarzom! Efektowna akcja zawodnika Romy.

19'

Gol! Strzelił Nicolo Zaniolo. Asystował mu Leonardo Spinazzola.

Pierwszy konkretny atak i piłka w siatce. Nicolo Zaniolo przyspieszył tak zaskakująco oraz tak dynamicznie, że cała grupka obrońców SSC Napoli nie była w stanie go powstrzymać. Wreszcie młodzian z Rzymu pokonał swoim strzałem Alexa Mereta.

17'

Wymiana podań zawodników SSC Napoli na własnej połowie boiska. Piotr Zieliński i pozostali pomocnicy Azzurrich starali się przetransportować piłkę do Arkadiusza Milika oraz Driesa Mertensa.

1
3
3
1
1
15'

Minął kwadrans, w którym piłkarze obu drużyn starali się atakować, jednak żadna z sytuacji podbramkowych nie była stuprocentowa. Arkadiusz Milik nie sprawił jeszcze problemu Pau Lopezowi.

1
1
8
2
2
11'

Gianluca Mancini uruchomił delikatnym podaniem z drugiej linii Javiera Pastore. Blisko Argentyńczyka był Kostas Manolas i nie pozwolił na komfortowe oddanie strzału.

2
1
2
1
9'

Justin Kluivert ułożył sobie futbolówkę na prawej stopie i huknął zza pola karnego. Piłka przeleciała nieznacznie obok bramki Alexa Mereta, który na dodatek dynamicznie rzucił się i kontrolował sytuację.

3
2
8'

Ostrzegawcze uderzenia po obu stronach boiska. Piłka ugrzęzła między neapolitańczykami po płaskiej próbie z dystansu.

2
3
5'

Wysoki pressing SSC Napoli nieomal zdał egzamin. Była możliwość stworzenia sytuacji podbramkowej po przechwycie. W ostatnim momencie interweniował jeden z gospodarzy, a po dośrodkowaniu z rzutu rożnego chwycił piłkę na przedpolu Pau Lopez.

1
3'

Aleksandar Kolarov strzelił w przeciwnika. Po rykoszecie korner dla stołecznego zespołu, po którym nie było zagrożenia dla Alexa Mereta pilnującego bramki Napoli.

1
2
2'

AS Roma w bordowych koszulkach z pomarańczowymi akcentami, natomiast SSC Napoli w błękitnych strojach z białymi wstawkami.

2
1
Czy Arkadiusz Milik strzeli gola w derbach słońca z AS Romą?