Lewandowski miażdży konkurencję. Sprawdź klasyfikację strzelców

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski poprawił swój dorobek, ale Bayern Monachium zgubił punkty w meczu z TSG 1899 Hoffenheim (1:1). W klasyfikacji strzelców Polak ma dużą przewagę nad grupą pościgową.

To było wyrównane spotkanie. TSG 1899 Hoffenheim prowadziło od 32. minuty. Wynik otworzył Christoph Baumgartner, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Davida Rauma.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna odpowiedzieli przed końcem pierwszej odsłony. W doliczonym czasie Joshua Kimmich dograł z rzutu rożnego, a Robert Lewandowski przytomnie zachował się pod bramką gospodarzy. Kadrowicz strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Przez 90 minut Bayern Monachium miał nieco więcej sytuacji bramkowych, jednak rezultat się już nie zmienił. Mistrzowie Niemiec zremisowali 1:1 z TSG 1899 Hoffenheim i utrzymali się na foteli lidera.

W sobotę Lewandowski zapewnił punkt swojej drużynie. Polski snajper strzelił gola numer 29 w bieżących rozgrywkach i nadal prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi.

33-latek nie ma sobie równych. Pozycję wicelidera zajmuje Patrik Schick (20 bramek). Z kolei Erling Haaland (16 bramek) znajduje się na najniższym stopniu podium. Rywale Lewandowskiego zmagają się z problemami zdrowotnymi.