Czytelny sygnał Bayeru Leverkusen. Comeback w Moenchengladbach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lukas Schulze / Na zdjęciu:  Bayer 04 Leverkusen
Getty Images / Lukas Schulze / Na zdjęciu: Bayer 04 Leverkusen

W sobotnie popołudnie standardowo rozegrano pięć meczów Bundesligi. Litości nie mieli piłkarze Bayeru Leverkusen, którzy bez najmniejszych problemów pokonali Arminię Bielefeld 3:0. Świetne widowisko miało natomiast miejsce na Borussia-Park.

To było spokojne popołudnie dla zawodników Bayeru Leverkusen. Aptekarze odnieśli spokojne zwycięstwo z Arminią Bielefeld, kolejne dwie bramki w tym sezonie zdobył Moussa Diaby.

Najciekawiej było jednak na Borussia-Park w Moenchengladbach, gdzie Borussia rywalizowała z VfL Wolfsburg. Goście prowadzili już 2:0, ale pod koniec pierwszej połowy trafił Marcus Thuram, a punkt gospodarzom zapewnił w 82. minucie Breel Embolo.

Żałować mogą w Kolonii, bo 1.FC Koeln tylko zremisował na wyjeździe ze słabiutkim SpVgg Greuther Fuerth 1:1.

SC Freiburg - Hertha Berlin 3:0 (1:0) 1:0 Vincenzo Grifo (k.) 12' 2:0 Kevin Schade 83' 3:0 Lucas Hoeler 86'

SpVgg Greuther Fuerth - 1.FC Koeln 1:1 (0:0) 0:1 Florian Kainz 53' 1:1 Sebastian Griesbeck 69'

Bayer 04 Leverkusen - Arminia Bielefeld 3:0 (1:0) 1:0 Lucas Alario 31' 2:0 Moussa Diaby 58' 3:0 Moussa Diaby 82'

Borussia M'gladbach - VfL Wolfsburg 2:2 (1:2) 0:1 Jonas Wind 6' 0:2 Sebastian Bornauw 33' 1:2 Marcus Thuram 42' 2:2 Breel Embolo 82'

1.FC Union Berlin - 1.FSV Mainz 05 3:1 (1:0) 1:0 Genki Haraguci 7' 2:0 Sheraldo Becker 56' 3:0 Taiwo Awoniyi 75' 3:1 Delano Burgzorg 90'