Spryt Zlatana ratował AC Milan

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GABRIELE MENIS  / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović
PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović

W środku tygodnia AC Milan pożegnał się z europejskimi pucharami, a w weekend może stracić miejsce na szczycie tabeli ligi włoskiej. W meczu z Udinese Calcio szczęśliwie zremisował 1:1.

AC Milan nie podbił Ligi Mistrzów po latach nieobecności. Pożegnanie lidera Serie A z europejskimi pucharami, po zaledwie sześciu meczach, chluby nie przynosi. Punktowanie w towarzystwie Liverpool FC, Atletico Madryt oraz FC Porto było skomplikowanym zadaniem, a ostatni mecz z pełnymi dublerów The Reds był oblanym egzaminem Rossonerich. Teraz mają dużo czasu na zajęcie się walką o zdobycie scudetto.

We wspomnianym meczu przeciwko Liverpoolowi "dziwne" rzeczy wyczyniał w obronie Fikayo Tomori. Nie inaczej było w Udine. Powinien on przerwać akcję bramkową gospodarzy w 17. minucie, ale tylko ułatwił strzelenie gola na 1:0 Beto. Mike Maignan wściekał się po lądowaniu piłki w siatce, ponieważ jego kompani z pola rozsypali się wobec kontrataku Udinese.

W przerwie od razu za jednym zamachem trzy zmiany w Milanie. Stefano Pioli nie zamierzał dłużej przyglądać się nieudolności pomocników w drugiej linii. Tiemoue Bakayoko, Ismael Bennacer oraz Rade Krunić zeszli do bazy, a ich miejsce zajęli Franck Kessie, Sandro Tonali i Junior Messias. AC Milan nie potrafił jednak nabrać rozpędu i rozbroić defensywy Zebrette.

Zlatan Ibrahimović strzelił gola na 1:1 dopiero w 92. minucie i uratował punkt Rossonerim. Sprytnie, akrobatycznie strącił piłkę do siatki. Dla zawodników Udinese podział "oczek" był dużym rozczarowaniem, a ciśnienia nie wytrzymał Isaac Success. Przed ostatnim gwizdkiem zdążył on jeszcze zobaczyć czerwoną kartkę.

Udinese Calcio - AC Milan 1:1 (1:0) 1:0 - Beto 17' 1:1 - Zlatan Ibrahimović 90'

Udinese: Marco Silvestri - Rodrigo Becao, Nahuen Perez, Bram Nuytinck - Nahuel Molina, Tolgay Arslan (70' Mato Jajalo), Walace, Jean-Philippe Makengo, Destiny Udogie (61' Marvin Zeegelaar) - Gerard Deulofeu (70' Isaac Success), Beto

Milan: Mike Maignan - Theo Hernandez, Alessio Romagnoli, Fikayo Tomori, Alessandro Florenzi - Tiemoue Bakayoko (46' Franck Kessie), Ismael Bennacer (46' Sandro Tonali) – Rade Krunić (46' Junior Messias), Brahim Diaz (81' Daniel Maldini), Alexis Saelemaekers (69' Samuel Castillejo) - Zlatan Ibrahimović

Żółte kartki: Perez, Deulofeu (Udinese)

Czerwona kartka: Isaac Success (Udinese) /90' - za faul/

Sędzia: Francesco Fourneau