Kontuzja gwiazdy PSG. Były też inne kłopoty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Neymar
Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Neymar

Paris Saint-Germain męczyło się w meczu z Saint-Etienne, ale postawiło na swoim. Gole potrzebne do pokonania 3:1 przeciwnika padły po asystach Lionela Messiego. Neymar opuścił boisko na noszach.

Piłka znalazła się w bramce Saint-Etienne już w 5. minucie, ale trafienie Neymara zostało anulowane z powodu ewidentnego spalonego w momencie podania Lionela Messiego. Brazylijczyk musiał ochłonąć i zapomnieć o wczesnym otwarciu wyniku. Pozostało bezbramkowo, kibice gospodarzy odetchnęli, ale Paris Saint-Germain wcześnie wysłało ostrzeżenie przeciwnikom.

PSG nie poszło za ciosem po energicznym początku spotkania i dopuściło do głosu przeciwnika. W 23. minucie niespodzianka na coraz mocniej zasypanym śniegiem stadionie stała się faktem. W pierwszym tempie gol Denisa Bouangi nie został uznany przez sędziego, ale po wideo weryfikacji Saint-Etienne mogło cieszyć się z objęcia prowadzenia 1:0.

Cały plan posypał się niżej notowanemu zespołowi w końcówce pierwszej połowy. W 45. minucie stracili zawodnika, ponieważ sędzia wycenił faul Timothy'ego Kolodziejczaka na Kylianie Mbappe na czerwoną kartkę. Z podyktowanego rzutu wolnego zacentrował Lionel Messi, a Marquinhos już w doliczonym czasie przymierzył w narożnik bramki na 1:1. Paryżanie wracali do gry.

Po przerwie Paris Saint-Germain ruszyło do ataku, żeby potwierdzić przewagę liczebną prowadzeniem. Krótko po wznowieniu spotkania poderwali się do szturmu Angel Di Maria oraz Kylian Mbappe, ale początkowego impetu nie wystarczyło podopiecznym Mauricio Pochettino na długo. Powtarzał się scenariusz sprzed przerwy.

W 69. minucie Lionel Messi miał ogromną szansę na zdobycie prowadzenia dla PSG, ponieważ powinien skierować piłkę do bramki odsłoniętej już przez Etienne'a Greena.

Argentyńczyk nie był skuteczny, ale sprawdzał się w roli asystenta. W 79. minucie Lionel Messi skierował piłkę na wolne pole w szesnastkę Saint-Etienne. Angel Di Maria miał dużo czasu oraz miejsca na pokonanie uderzeniem Etienne'a Greena. Późno, bo późno, ale faworyt wyszedł na prowadzenie 2:1.

Końcówka słodko-gorzka dla paryżan. w 88. minucie zniesionego na noszach Neymara zastąpił Eric Dina. Brazylijczyk nie dokończył meczu z powodu poważnie wyglądającej kontuzji. Już w doliczonym czasie Marquinhos strzeli gola na 3:1 po trzeciej asyście Lionela Messiego.

AS Saint-Etienne - Paris Saint-Germain 1:3 (1:1) 1:0 - Denis Bouanga 25' 1:1 - Marquinhos 45' 1:2 - Angel Di Maria 79' 1:3 - Marquinhos 90'

ASSE: Etienne Green - Alpha Sissoko (46' Harold Moukoudi), Mickael Nade, Timothee Kołodziejczak, Yvann Macon (87' Jean-Philippe Krasso), Miguel Trauco - Mahdi Camara (87' Lucas Calodat), Adil Aouchiche (46' Zaydou Youssouf), Ryad Boudebouz (72' Lucas Douath), Denis Bouanga - Wahbi Khazri

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Marquinhos, Sergio Ramos, Juan Bernat - Danilo, Idrissa Gueye (75' Leandro Paredes) - Angel Di Maria, Lionel Messi, Neymar (88' Eric Dina) - Kylian Mbappe

Żółte kartki: Sissoko, Boudebouz, Camara (ASSE) oraz Bernat (PSG)

Czerwona kartka: Timothee Kołodziejczak (ASSE) /45' - za faul/

Sędzia: Jerome Brisard