Niespodziewane hamowanie Widzewa Łódź

WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź

Lider Fortuna I ligi tym razem nie zapunktował. Po 11 meczach bez porażki Widzew Łódź nie poradził sobie z będącą w dolnej połowie tabeli Resovią. Nie popisał się również ŁKS Łódź w starciu z czerwoną latarnią rozgrywek.

Widzew Łódź odwiedził Resovię po raz drugi w rundzie jesiennej. W meczu Fortuna Pucharu Polski poradził sobie z przeciwnikiem, ale w starciu o punkty poniósł porażkę 0:1. Tym samym trener Janusz Niedźwiedź tym razem wróci w ponurym samopoczuciu z miasta, w którym pracował jako szkoleniowiec Stali. Jedynego gola strzelił Aleksander Komor po wrzutce z rzutu wolnego. Później Resovia odparła wszystkie ataki najbardziej bramkostrzelnego pierwszoligowca.

Do Widzewa nieznacznie zbliżył się ŁKS, ale to marne pocieszenie dla zespołu Kibu Vicuni po remisie 1:1 z nisko notowanym Górnikiem Polkowice. ŁKS był na prowadzeniu dzięki strzałowi Mikkela Rygaarda, a nawet po wyrównaniu Kamila Wacławczyka, miał świetną szansę na rozstrzygnięcie meczu. ŁKS stracił bramkę w rywalizacji jedenastu na dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Bruno Żołądzia. To dla niego kolejny powód do rozczarowania.

Bez goli w starciu Górniczych Klubów Sportowych zaangażowanych w walkę o utrzymanie. Jastrzębianie zremisowali z katowiczanami. Przez 90 minut piłkarzy były stać na zaledwie trzy strzały celne. Trochę więcej było chybionych prób, ale nikt nie zapracował na więcej niż punkt.