PKO Ekstraklasa: dwóch rannych w starciu Warty Poznań z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Mateusz Kuzimski (z lewej) i Wiktor Biedrzycki (z prawej)

W spotkaniu 7. kolejki beniaminek PKO Ekstraklasy, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, miał więcej z gry, ale nie był w stanie pokonać na wyjeździe Warty Poznań i mecz zakończył się remisem 0:0, który nie satysfakcjonuje żadnej z ekip.

Zarówno Warta, jak i Termalica nie zachwycają na początku sezonu polskiej ekstraklasy, ale w roli faworyta do sobotniego starcia przystępowali poznaniacy.

Odważniej rywalizację rozpoczęli przyjezdni, którzy już w 8. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Wówczas do siatki z bliskiej odległości trafił Adam Radwański, ale wcześniej był na pozycji spalonej i sędzia tego gola nie uznał.

Drużyna z Niecieczy nie zamierzała zwalniać tempa, a sporo pracy miał Adrian Lis, który popisał się skuteczną interwencją po strzale z dystansu w wykonaniu Bartłomieja Kukułowicza.

Gospodarze przebudzili się w 23. minucie, kiedy to celnie huknął Milan Corryn, jednakże w swojej bramce nie dał się zaskoczyć Tomasz Loska, który odbił futbolówkę do boku.

Przed przerwą Loskę sprawdził także Jayson Papeau, ale golkiper Bruk-Betu ponownie obronił uderzenie przeciwnika i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Tuż po zmianie stron inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami próbowali przejąć podopieczni Piotra Tworka, zaś sporo problemów przeciwnikom sprawiał aktywny Papeau, który był dość często faulowany.

Z czasem tempo rywalizacji spadło, a w 80. minucie o krok od wyjścia na prowadzenie byli goście. Wtedy to płaski, groźny strzał oddał Adam Radwański, lecz piłkę nogą odbił Adrian Lis.

Ostatecznie wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie i zespoły podzieliły się punktami.