Ligue 1: niełatwy debiut Karola Fili. Polski obrońca nie dotrwał do końca meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Karol Fila

Karol Fila został brutalnie potraktowany przez rywala, ale mimo wszystko rozegrał 75 minut. RC Strasbourg Alsace musiał uznać wyższość Angers SCO (0:1).

Na początku spotkania bliski szczęścia był Angelo Fulgini. Zawodnik Angers przymierzył zza pola karnego, lecz sędzia anulował bramkę po konsultacji z VAR.

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło w 41. minucie. Thomas Mangani wysoko podniósł nogę i zahaczył korkiem głowę Karola Fili. Sztab medyczny szybko zaopiekował się Polakiem. Trener już przygotował zmianę, jednak Fila wyraził chęć gry i biegał ze specjalnym opatrunkiem. Rywal został ukarany żółtą kartką.

Przyjezdni wyszli na prowadzenie w 57 minucie. Wspomniany Mangani dośrodkował na głowę Ismaela Traore, a Iworyjczyk bez trudu pokonał Matza Selza. Później wynik ustalił Stephane Bahoken, który sfinalizował zespołową akcję. W 1. kolejce Ligue 1 RC Strasbourg przegrał 0:2 z Angers SCO.

Dla 23-letniego Fili był to debiut na francuskich boiskach, na kwadrans przed końcem zastąpił go Mehdi Chakiri. Latem młodzieżowy reprezentant Polski przeszedł z Lechii Gdańsk do Strasbourga za 1,5 mln euro.

RC Strasbourg Alsace - Angers SCO 0:2 (0:0) 0:1 - Ismael Traore 57' 0:2 - Stephane Bahoken 81''