Premier League. Rozczarowanie na Villa Park. Czołówka oddala się od Evertonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alex Livesey / Na zdjęciu: Richarlison (z lewej) i Tyrone Mings
PAP/EPA / Alex Livesey / Na zdjęciu: Richarlison (z lewej) i Tyrone Mings

W zaległym meczu 19. kolejki Aston Villa grała na własnym obiekcie z Evertonem. Obie strony musiały zadowolić się podziałem punktów, spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

W pierwszej części gry jedyną groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze. W 17. minucie rywalizacji Douglas Luiz dośrodkował na głowę Tyrone'a Mingsa, który fatalnie spudłował z niewielkiej odległości.

Bramkarze nie mogli narzekać na nadmiar pracy. Po zmianie stron Everton ruszył do ofensywy. Dominic Calvert-Lewin stanął w oko w oko z Emiliano Martinezem, jednak trafił prosto w klatkę piersiową Argentyńczyka.

Martinez wykazał się refleksem chwilę później. Gylfi Sigurdsson dograł z głębi pola i Ben Godfrey próbował zaskoczyć golkipera rywali. 28-latek bez trudu zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

W 61. minucie Anwar El Ghazi przymierzył z rzutu wolnego, Jordan Pickford był na posterunku i odbił piłkę. W samej końcówce Calvert-Lewin główkował, tym razem Martinez świetnie interweniował nogami. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Po 35 seriach gier Everton znajduje się na 8. pozycji w tabeli Premier League i ma taką samą liczbę oczek, co 7. Tottenham Hotspur. Aston Villa z 49-punktowym dorobkiem zajmuje obecnie 11. miejsce w stawce.

Aston Villa -  Everton 0:0