Sukces Lokomotiwu Moskwa. Maciej Rybus dorzucił cegiełkę [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / TVP Sport / Asysta Macieja Rybusa
YouTube / TVP Sport / Asysta Macieja Rybusa

Lokomotiw Moskwa pokonał Krylię Sowietow Samara w finale Pucharu Rosji (3:1). Asystę przy ostatniej bramce zanotował Maciej Rybus.

Po kwadransie podopieczni Marko Nikolicia prowadzili 1:0, a na listę strzelców wpisał się Francois Kamano. Nadzieję rywalom dał Władisław Sarweli, który w 22. minucie doprowadził do remisu.

Na początku drugiej połowy Fiodor Smołow został wyznaczony do rzutu karnego i znalazł drogę do bramki. Piłkarze Lokomotiwu Moskwa  przypieczętowali zwycięstwo w końcówce.

W 84. minucie Maciej Rybus  precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a następnie Murilo Cerqueira wygrał pojedynek powietrzny i uderzeniem głową przypieczętował triumf. Bramkarz drużyny przeciwnej po raz trzeci wyciągał piłkę z siatki.

Gracze Lokomotiwu wywiązali się z roli faworyta, po ostatnim gwizdku sędziego mogli świętować. Polski defensor zagrał w pełnym wymiarze czasowym, obejrzał żółty kartonik. W tej edycji Pucharu Rosji Rybus zagrał w czterech starciach i trzy razy asystował.

Całe spotkanie rozegrał również drugi kadrowicz, czyli Grzegorz Krychowiak. Środkowy pomocnik zakończył rozgrywki z dwoma trafieniami i jedną asystą w czterech meczach.

Asysta Macieja Rybusa (od 1:46:25):