Premier League. Fatalny tydzień Jana Bednarka. Michał Karbownik i Jakub Moder tylko na ławce

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Gareth Copley / Na zdjęciu: Jan Bednarek (z prawej) walczy o piłkę
PAP/EPA / Gareth Copley / Na zdjęciu: Jan Bednarek (z prawej) walczy o piłkę

Newcastle United zwyciężyło 3:2 w meczu z Southampton. Cegiełkę do wygranej "Srok" dołożył Jan Bednarek, który zmylił swojego bramkarza przy drugim golu. W drugim sobotnim spotkaniu Burnley zremisowało z Brighton 1:1.

W 16. minucie starcia na St James' Park Allan Saint-Maximin dograł do Joe Willocka, który z niewielkiej odległości trafił do siatki. Tym samym wychowanek Arsenalu zdobył bramkę w swoim debiucie w koszulce Newcastle.

Jan Bednarek nie będzie miło wspominał tego spotkania. W 26. minucie Miguel Almiron wstrzelił piłkę w pole karne i reprezentant Polski zmylił Alexa McCarthy'ego. Ostatecznie trafienie zaliczono na konto Paragwajczyka. Przypomnijmy, że kadrowicz strzelił gola samobójczego we wtorkowym meczu z Manchesterem United (0:9).

To był dobry dzień dla debiutantów. Chwilę później było już 2:1 za sprawą trafienia Takumi Minamino. Ofensywny zawodnik rzutem na taśmę został wypożyczony do Southampton z Liverpoolu. W doliczonym czasie pierwszej części piłkarze Steve'a Bruce'a podwyższyli prowadzenie. Almiron wykorzystał błąd Ryana Bertranda i skompletował dublet.

Po zmianie stron po raz kolejny błysnął James Ward-Prowse, który jest fachowcem od stałych fragmentów gry. Pomocnik doskonale przymierzył z rzutu wolnego i Karl Darlow nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

W 50. minucie Jeff Hendrick osłabił swój zespół, ponieważ obejrzał drugą żółtą kartkę. Bednarek zagrał w pełnym wymiarze czasowym, na kwadrans przed końcem również został ukarany żółtym kartonikiem. Końcowy rezultat nie uległ już zmianie.

Równolegle rozgrywane było spotkanie Burnley FC i Brighton and Hove Albion. Rywalizacja zakończyła się podziałem punktów. Na listę strzelców po stronie przyjezdnych wpisał się Lewis Dunk, w drugiej połowie remis drużynie Seana Dyche'a dał Johann Gudmundsson.

Michał Karbownik i Jakub Moder wciąż nie zadebiutowali w Premier League. Młodzi Polacy spędzili cały mecz wśród rezerwowych Brighton.

Newcastle United - Southampton FC 3:2 (3:1) 1:0 - Joe Willock 16' 2:0 - Miguel Almiron 26' 2:1 - Takumi Minamino 30' 3:1 - Miguel Almiron 45+4' 3:2 - James Ward-Prowse 48'

Burnley FC - Brighton and Hove Albion 1:1 (0:1) 0:1 - Lewis Dunk 36' 1:1 - Johann Gudmundsson 53'