PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław bliżej czołówki (tabela)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: piłkarz Śląska Wrocław Erik Exposito (P) i Aleks Ławniczak (2P) z Warty Poznań

Śląsk Wrocław znalazł się na czwartym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy po zwycięstwie 2:1 w meczu z Wartą Poznań. Beniaminek poniósł czwartą porażkę z rzędu.

Śląsk Wrocław rozpoczął umiejętnie obie połowy spotkania. Krótko po pierwszym gwizdku Israel Puerto dał mu prowadzenie, a po przerwie podwoił je Bartłomiej Pawłowski. Bramka Roberta Janickiego na 1:2 okazała się kontaktową i zarazem ostatnią w meczu.

Wrocławianie po swoim meczu mają 23 punkty i tracą tylko dwa do będącej na trzecim miejscu w tabeli Pogoni Szczecin.

Z kolei beniaminek z Poznania pozostaje na 12. lokacie. Priorytetem dla Warty jest utrzymanie się w PKO Ekstraklasie, a jaka będzie jej przewaga nad klubem zajmującym miejsce spadkowe, zdecydują pozostałe mecze 14. kolejki. Seria gier potrwa do niedzieli.

Czwartkowy mecz PKO Ekstraklasy:

Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:1 (1:0) 1:0 - Israel Puerto 5' 2:0 - Bartłomiej Pawłowski 54' 2:1 - Robert Janicki 75'