Liga Mistrzów. Kylian Mbappe nowym rekordzistą. Francuz przebił Lionela Messiego

PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Na koniec fazy grupowej LM PSG wysoko pokonało Istanbul Basaksehir 5:1. Dwie bramki dla paryżan zdobył Kylian Mbappe, który przeszedł do historii rozgrywek.

Okazuje się, że Kylian Mbappe jest obecnie najmłodszym piłkarzem w historii, który zdobył 20 bramek w Lidze Mistrzów. W środowym spotkaniu z Istanbul Basaksehir Francuz trafił do siatki w tych rozgrywkach po raz 20. i 21., a wynik ten osiągnął w wieku 21 lat i 355 dni.

Dotychczasowym liderem w tej klasyfikacji był Lionel Messi. Argentyńczyk 20. bramkę w Lidze Mistrzów zdobył w 2009 r., gdy miał dokładnie 22 lata i 266 dni.

W środę PSG pokonało turecki zespół 5:1. Hat-tricka dołożył Neymar, a mistrzowie Francji do kolejnej rundy LM awansowali z pierwszego miejsca (więcej o spotkaniu TUTAJ).

Pierwszego gola w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie Mbappe zdobył w lutym 2017 r., gdy był jeszcze piłkarzem AS Monaco. Dla ekipy z Księstwa trafiał łącznie 6-krotnie. Kolejne bramki strzelał już jako piłkarz PSG.

Aktualnie za Mbappe i Messim wśród najmłodszych piłkarzy, którzy strzelili 20 goli w LM, znajdują się Raul Gonzalez, Alessandro Del Piero i Karim Benzema (zobacz poniższą grafikę). Wkrótce możemy poznać jednak nowego lidera klasyfikacji. Aktualnie aż 16 goli na koncie ma Erling Haaland, który w lipcu skończył 20 lat.

Spotkanie PSG z Basaksehir rozpoczęło się we wtorek, ale po 14. minutach zostało przerwane ze względu na rasistowski skandal (najnowsze informacje TUTAJ). UEFA zdecydowała się dokończyć spotkanie następnego dnia.