PKO Ekstraklasa. Duża rywalizacja o miejsce w ataku Lechii Gdańsk. Na tym mają skorzystać wszyscy

WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Flavio Paixao

Dwóch napastników Lechii Gdańsk - Łukasz Zwoliński i Flavio Paixao, to mocne punkty tego zespołu. Na razie sztab klubu znad morza nie wystawia ich wspólnie, choć jak stwierdził asystent Piotra Stokowca Łukasz Smolarow, rywalizacja napędza wszystkich.

W tym sezonie Łukasz Zwoliński i Flavio Paixao strzelili po dwa gole. W ostatnim czasie jednak częściej gra Portugalczyk, który zdobył dwa trafienia w meczu przeciwko Stali Mielec. Obaj piłkarze mają duży potencjał, który potrafili pokazać w ostatnich miesiącach.

Łukasz Zwoliński po powrocie z ligi chorwackiej pokazał w Lechii Gdańsk wielką formę. Jeszcze przed pandemią zaczynał jako rezerwowy i zdobył jednego gola w trzech meczach. Po powrocie na boiska w czterech spotkaniach z rzędu strzelił pięć goli w ciągu 153 minut. Łącznie ukłuł rywali siedmiokrotnie. W tym sezonie ma już dwa gole - jeden w Totolotek Pucharze Polski i jeden w PKO Ekstraklasie.

Flavio Paixao to już legenda naszej ligi. Piłkarz, który ostatnio w swoje 36. urodziny strzelił dwa gole Stali Mielec ma już na swoim koncie 81 bramek w PKO Ekstraklasie, co czyni go najskuteczniejszym obcokrajowcem w lidze. Właśnie Portugalczyk w poprzednich meczach wychodził w pierwszym składzie.

- Jest tutaj duże pole manewru. Obaj nasi napastnicy, którzy grali, strzelili po dwie bramki. Paradoksalnie w pierwszych meczach to Łukasz Zwoliński zagrał więcej minut niż Flavio Paixao. My się cieszymy, że obaj są ważnymi postaciami i możemy na nich liczyć. Łukasz Zwoliński fantastycznie uderzył w poprzeczkę. Dał zmianę jaką oczekujemy i dał fajny sygnał do tego, że chce być w drużynie, wpływać na nią. Na takiej rywalizacji skorzystamy wszyscy - skomentował walkę o miejsce w składzie dwóch napastników Łukasz Smolarow, II trener Lechii Gdańsk.

Kolejną okazję do strzelenia gola napastnicy Lechii będą mieli w najbliższą sobotę. O godzinie 17:30 podejmą Podbeskidzie Bielsko-Biała.