Superpuchar Francji: Zwycięstwo Girondins Bordeaux

W tym roku o Trophee des Champions walczyli piłkarze Girondins Bordeaux oraz EA Guingamp. Przed meczem zdecydowanym faworytem byli Żyrondyści, choć drugoligowej drużynie Victora Zvunki nie można było z góry odbierać szans na sprawienie niespodzianki.

Od początku spotkania swój styl gry rywalowi narzucili jednak podopieczni Laurenta Blanca. Choć piłkarze Bordeaux nie stworzyli sobie wielu dogodnych sytuacji podbramkowych, byli stroną przeważającą i jeszcze przed przerwą udokumentowali to golem. W 38. minucie wykorzystali błąd obrońców, w pole karne z lewej strony boiska przedarł się Benoit Tremoulinas, który dograł piłkę do niepilnowanego Fernando Cavenaghiego, a Argentyńczyk pewnie skierował ją do siatki.

Mimo ambitnej walki, zawodnicy EA Guingamp nie potrafili odwrócić losów spotkania. Debiutujący w barwach Bordeaux bramkarz Cedric Carrasso nie miał wielu okazji do wykazania się swoimi umiejętnościami. Już w doliczonym czasie gry wynik na 2:0 ustalił Brazylijczyk Fernando Menegazzo, który skierował piłkę praktycznie do pustej bramki, wykańczając akcję, którą zapoczątkował uderzając z rzutu wolnego Yoann Gourcuff.

Piłkarze Girondins Bordeaux po raz trzeci w historii wygrali pojedynek o Superpuchar Francji. Rok temu pokonali Olympique Lyon, a wcześniej wywalczyli trofeum w 1986 roku.

Girondins Bordeaux - EA Guingamp 2:0 (1:0)

1:0 - Cavenaghi 38'

2:0 - Fernando 90'