Puchar Narodów Afryki: Algieria bez trudu ograła Kenię, gol Riyada Mahreza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KHALED ELFIQI / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Algierii
PAP/EPA / KHALED ELFIQI / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Algierii

45 minut wystarczyło reprezentacji Algierii, by rozstrzygnąć losy meczu z Kenią. W pierwszym występie w Pucharze Narodów Afryki 2019 "Lisy Pustyni" zwyciężyły 2:0.

Oba gole padły w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Wynik pewnym strzałem z rzutu karnego otworzył Baghdad Bounedjah, a tuż przed przerwą podwyższył go Riyad Mahrez. Po strzale zawodnika Manchesteru City piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i przez ten rykoszet Patrick Matasi był bez szans.

W grupie C wszystko układa się na razie zgodnie z oczekiwaniami. Faworyzowane Algieria i Senegal rozpoczęły turniej od pewnych zwycięstw.

->Maroko z bardzo szczęśliwą wygraną

W następnej serii dojdzie do hitu - Senegalczycy zmierzą się z Algierczykami. W drugiej potyczce Kenia zagra z Tanzanią. Oba mecze zaplanowano na czwartek.

->Copa America: Argentyna wymęczyła awans do ćwierćfinału

Algieria - Kenia 2:0 (2:0) 1:0 - Baghdad Bounedjah (k.) 34' 2:0 - Riyad Mahrez 43'