II liga: Radomiak dostał lanie na pożegnanie. Szybka kanonada Górnika Łęczna

Getty Images / Aleksandra Krzeminska / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom

Radomiak przegrał ostatni mecz w sezonie 2:5 z Górnikiem Łęczna. Drużynie Marcina Broniszewskiego wystarczyło 37 minut na strzelenie pięciu goli.

Tydzień temu  zagwarantował sobie długo wyczekiwany awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy. W spektakularnym stylu, ponieważ zdemolował 5:0 . W ostatniej kolejce sezonu podopieczni  mogli delektować się swoim sukcesem i zapewnić sobie pierwsze miejsce w tabeli na zakończenie rozgrywek. Wystarczy jednak spojrzeć na wynik, żeby zobaczyć, że gra bez presji i po zmianach w składzie, nie wyszła liderowi na dobre i po efektownej wygranej, poniósł prawie równie widowiskową klęskę.

Pierwszego gola strzelił Peter Mazan dla Radomiaka. Był to miły złego początek dla przyjezdnych. Między 31. a 68. minutą stracili pięć goli. Górnik urządził sobie szybką kanonadę i zagwarantował zwycięstwo 5:2. Jego najskuteczniejszym piłkarzem był Dawid Dzięgielewski, który strzelił dwa gole. Już w 56. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Igor Korczakowski, co później kosztowało łęcznian stratę jednej bramki.

Radomiak wpuścił najwięcej goli w jednym meczu w sezonie. Górnik zdobył pięć bramek po raz drugi w rozgrywkach i zrewanżował się prawie w stu procentach za porażkę 1:5 poniesioną jesienią w Radomiu. Ekipa z Łęcznej przeskoczyła na dziewiąte miejsce w górnej połowie tabeli, a w niedzielę wyjaśni się, czy zakończy rozgrywki na tej lokacie.

Górnik Łęczna - Radomiak Radom 5:2 (3:1)
0:1 - Peter Mazan 14'
1:1 - Piotr Rogala 31'
2:1 - Dawid Dzięgielewski 38'
3:1 - Igor Korczakowski 43'
4:1 - Dawid Dzięgielewski 53'
5:1 - Marcin Pigiel 68'
5:2 - Jakub Rolinc 85'

Górnik: Adrian Kostrzewski - Maciej Orłowski, Piotr Rogala, Tomasz Midzierski, Paweł Sasin - Adrian Łuszkiewicz, Kacper Jodłowski (82' Robert Pisarczuk) - Filip Szewczyk (86' Szymon Klepacki), Igor Korczakowski, Marcin Pigiel (72' Jakub Cielebąk) - Dawid Dzięgielewski (64' Paweł Wojciechowski)

Radomiak: Mateusz Kochalski - Damian Jakubik (78' Konrad Witkowski), Michał Grudniewski (46' Karol Kucharski), Martin Klabník, Jakub Wawszczyk - Peter Mazan (62' Meik Karwot), Michał Kaput - Bruno Luz (62' Jakub Rolinc), Maciej Filipowicz, Patryk Winsztal - Dominik Sokół

Żółte kartki: Korczakowski, Jodłowski (Górnik) oraz Grudniewski, Kaput (Radomiak)