Ligue 1: wymęczone zwycięstwo Paris Saint-Germain w Tuluzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Kylian Mbappe Lottin (przy piłce) i Gen Shoji

Trudna, ale zwycięska przeprawa Paris Saint-Germain w Tuluzie. W meczu 30. kolejki Ligue 1, zespół z Paryża pokonał Toulouse FC (1:0) po bramce niezawodnego Kyliana Mbappe'a Lottina.

Paryżanie byli zdecydowanymi faworytami niedzielnego starcia, ale zazwyczaj ciężko im się grało z drużyną z Tuluzy, w szczególności na jej boisku.

Piłkarze PSG od startu spotkania nie zachwycali. Grali zbyt wolno i przewidywalnie, przez co nie potrafili zaskoczyć defensywy miejscowej drużyny.

W szeregach paryskiego zespołu widoczny był brak kilku gwiazd, a mianowicie Angela Di Marii, Neymara oraz Edinsona Cavaniego, którzy zmagają się z kontuzjami.

Wydawało się, że podopieczni Thomasa Tuchela dopną swego w 33. minucie. Wówczas Marquinhos wykorzystał zamieszanie pod bramką Toulouse i wpakował piłkę do siatki. Jednak arbiter skorzystał z systemu VAR i trafienia nie uznał, bo chwilę wcześniej faulowany był bramkarz gospodarzy, Baptiste Reynet. Ostatecznie pierwsza połowa zawodów zakończyła się remisem 0:0.

Niedługo po zmianie stron klub z Tuluzy mógł, a nawet powinien wyjść na prowadzenie. Jednakże Yaya Sanogo przegrał pojedynek sam na sam z Alphonse'm Areolą.

Później Paris Saint-Germain kontrolowało boiskowe wydarzenia i cierpliwie czekało na swoją szansę do strzelenia gola, która nadarzyła się w 74. minucie. Wtedy to dokładnie z prawego skrzydła dośrodkował Thilo Kehrer, dobrze piłkę opanował Kylian Mbappe Lottin, który płaskim strzałem pokonał Reyneta. Więcej bramek w tej konfrontacji nie padło i PSG odniosło swoje 26. zwycięstwo w rozgrywkach.