Racowisko i fajerwerki w Gdańsku. Kibice znowu przerwali mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Na zdjęciu: kibice Lechii w trakcie meczu z Górnikiem
YouTube / Na zdjęciu: kibice Lechii w trakcie meczu z Górnikiem

Na polskich stadionach pojawiła się nowa moda. Już drugi raz kibice postanowili przedwcześnie zorganizować sylwestra na trybunach.

[tag=557]

Lechia Gdańsk[/tag] w wielkim stylu zakończyła tegoroczne zmagania w Lotto Ekstraklasie. Lider na własnym stadionie rozbił Górnika Zabrze 4:0. Piłkarskie święto zostało jednak przerwane na kilka minut, a to za sprawą miejscowych kibiców.

W drugiej połowie na jednym z sektorów odpalono race. Chwilę później zaczął się pokaz fajerwerków. Gdańszczanie na trybunach zorganizowali sobie przedwczesne powitanie nowego roku.

Sędzia nakazał zawodnikom opuścić boisko na kilka minut. Mecz potem wznowiono. To nie pierwsza taka sytuacja w Ekstraklasie. Kilka dni temu petardy i race odpalono w trakcie meczu Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa (2:3).