Tabela Lotto Ekstraklasy. Lech Poznań wskoczył na podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MICHAL STAWOWIAK / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu:  Pedro Tiba
Newspix / MICHAL STAWOWIAK / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: Pedro Tiba

Zwycięstwo 1:0 z Wisłą Kraków pozwoliło Lechowi Poznań awansować na trzecie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Straciła je Jagiellonia Białystok.

Drużyna Ireneusza Mamrota rywalizowała w piątek z . Wynik na 1:1 ustalił już w 23. minucie , którego gol był odpowiedzią na trafienie . Białostoczanom nie udało się po raz drugi trafić do siatki, co dwie godziny później miało dla nich przykre konsekwencje w tabeli.

Także w Krakowie doszło do spotkania drużyn z górnej połowy stawki. Piłkarze Wisły i Lecha Poznań atakowali i poruszali się dynamicznie po murawie, ale mieli problem z pokonaniem bramkarza przeciwnika. Zrobił to dopiero w 75. minucie Pedro Tiba, który precyzyjnym strzałem zza pola karnego zapewnił Kolejorzowi zwycięstwo 1:0. Dzięki kompletowi punktów drużyna Adama Nawałki przesunęła się na trzecie miejsce kosztem Jagiellonii.

Do spotkania klubów z dolnej połowy tabeli doszło w Gdyni. Arka podjęła Wisłę Płock. Po 90 minutach było 3:3 i był to wynik, który piłkarze obu drużyn mogli przyjąć z umiarkowanym niedosytem oraz zadowoleniem. Wisła zmarnowała dwubramkowe prowadzenie, natomiast Arka nie utrzymała przewagi zdobytej w ostatnim kwadransie. Zespołom nie udało się wyraźnie zbliżyć do miejsc premiowanych grą w grupie mistrzowskiej. Arka jest dziewiąta ze stratą czterech punktów do ósmej Wisły Kraków. Płocczanie zajmują 12. miejsce.

Wyniki piątkowych meczów:

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1) 1:0 - Tom Hateley 16' 1:1 - Karol Świderski 23'

Wisła Kraków - Lech Poznań 0:1 (0:0) 0:1 - Pedro Tiba 76'

Arka Gdynia - Wisła Płock 3:3 (0:2) 0:1 - Dominik Furman 29' 0:2 - Oskar Zawada 35' 1:2 - Adam Danch 47' 2:2 - Michał Janota (k.) 62' 3:2 - Michał Janota 83' 3:3 - Alan Uryga 88'