II liga: Gwardia Koszalin wygrała mecz. Spokój na górze, poruszenie na dole

/ Na zdjęciu piłka nożna

Główni kandydaci do awansu na zaplecze Lotto Ekstraklasy wygrali mecze w 14. kolejce II ligi. Spokój na górze tabeli, a na dole poruszenie, ponieważ zwyciężyły dwa najgorsze dotychczas kluby.

Na miejscach premiowanych awansem plasują się Warta Poznań, Radomiak Radom i GKS 1962 Jastrzębie. Najbardziej krętą drogę po zwycięstwo miał beniaminek. GKS stracił gola w meczu z regionalnym przeciwnikiem Rozwojem Katowice i do 66. minuty przegrywał. Mniej niż dwa kwadranse wystarczyły duetowi Kamilów, żeby zmienić wynik 0:1 na 3:1. Kamil Jadach wykorzystał rzuty karne, a Kamil Adamek zdobył gola w drugim spotkaniu z rzędu.

Nie ma już nic pewnego na dole tabeli. Po blisko trzech miesiącach impasu Gwardia Koszalin wygrała mecz. Beniaminek z Pomorza pokonał 2:1 Gryfa Wejherowo i od razu inaczej spogląda się na jego sytuację. Gwardia jest niepokonana od sześciu kolejek, traci trzy punkty do bezpiecznego miejsca w tabeli, a za tydzień zagra pierwszy po modernizacji stadionu mecz w Koszalinie.

Przeciwnikiem Gwardzistów będą Błękitni Stargard, którzy dla odmiany nie potrafią wygrać od czterech kolejek. W sobotę wyszli na prowadzenie 2:1 w spotkaniu z ROW-em 1964 Rybnik pomimo osłabienia i nie pozwalali jedenastu przeciwnikom na stwarzanie sytuacji podbramkowych. ROW 1964 doprowadził do wyniku 2:2 dopiero w 82. minucie.

Jak wydostać się ze strefy spadkowej pokazała koszalinianom Stal Stalowa Wola. Dotychczas przedostatnia drużyna z Podkarpacia wygrała 1:0 z Legionovią Legionowo. Przez 87 minut dążyła do zdobycia gola, ale jej ataki nie przynosiły owoców. Cierpliwość została nagrodzona, a drogę do bramki zespołu z Mazowsza znalazł Mateusz Stąporski.