Ligue 1: Mariusz Stępiński stracił miejsce w składzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Fred Marvaux/Icon Sport / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
Newspix / Fred Marvaux/Icon Sport / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński

Mariusz Stępiński pierwszy raz od momentu transferu do FC Nantes nie zaliczył choćby minuty w spotkaniu Ligue 1, chociaż cały mecz z Lille (0:0) spędził na ławce rezerwowych.

Licząc obecną kolejkę, to Mariusz Stępiński w ciągu trzech ostatnich meczów był zmiennikiem, później zagrał w podstawowym składzie, a teraz nawet nie powąchał murawy. Jego FC Nantes zremisowało przed własną publicznością w spotkaniu o "sześć punktów" z Lille. Obie drużyny znajdują się w dole tabeli, ale podzieliły się punktami.

Pełne 90 minut tradycyjnie zagrał Igor LewczukGirondins Bordeaux miało jednak problem ograć niżej notowany zespół Dijon. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale wpuszczony na boisko w przerwie Francois Kamano najpierw w 88. minucie wyrównał losy spotkania, a w doliczonym czasie gry zapewnił zwycięstwo Żyrondystom.

Dzięki temu zespół Polaka zajmuje szóste miejsce i ma tyle samo punktów co piąte Guingamp oraz jeden mniej od Stade Rennes Kamila Grosickiego.

Wyniki 14. kolejki Ligue 1:

Girondins Bordeaux - Dijon FCO 3:2 (0:1) 0:1 - Mehdi Abeid 44' 1:1 - Diego Rolan 48' 1:2 - Julio Tavares 62' 2:2 - Francois Kamano 88' 3:2 - Francois Kamano 90+3'

SM Caen - EA Guingamp 1:0 (0:0) 1:0 - Sylvio Ronny Rodelin 79'

FC Metz - FC Lorient 3:3 (1:1) 1:0 - Simon Falette 11' 1:1 - Abdul Majeed Waris 17' 1:2 - Benjamin Moukandjo 54' 1:3 - Benjamin Moukandjo (k.) 63' 2:3 - Thibaut Vion 75' 3:3 - Thibaut Vion 78'

Montpellier HSC - AS Nancy Lorraine 0:0

Czerwona kartka: Stephane Sessegnon /82'/ (Montpellier).

20 SC Bastia 388102029:5434

Messi, Neymar, Suárez kontra Ronaldo, Ramos, Benzema! Zobacz El Clásico, najważniejszy ligowy mecz w Europie 3 grudnia NA ŻYWO w Eleven, na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA. ZOBACZ WIDEO Skromna wygrana Rennes - zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]