Serie A: Juventus wygrał 10. raz z rzędu! Defensywny rekord wszech czasów coraz zbliżej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA
PAP/EPA

Nie było niespodzianki w pierwszym niedzielnym meczu 36. kolejki Serie A - Juventus Turyn, chociaż ma już zagwarantowany tytuł mistrzowski i nie musi grać na sto procent możliwości, pokonał na własnym terenie Carpi FC 1909 2:0.

Między 11. a 25. kolejką Juventus wygrał 15 meczów z rzędu i pobił klubowy rekord. Później zremisował bezbramkowo z Bologna FC, by następnie rozpocząć kolejną passę! W niedzielę sięgnął już po 10. wygraną z rzędu, a do końca sezonu serię może powiększyć jeszcze o dwa triumfy (zmierzy się z Hellasem i Sampdorią).

Juventus znów nie dał sobie wbić gola i coraz więcej wskazuje na to, że poprawi własny defensywny rekord wszech czasów. Do tej pory Stara Dama dała sobie wbić 18 goli, a najlepszy wynik w historii należy do Juventusu z sezonu 2011/2012 - 20 straconych bramek.

Z Carpi podopieczni Massimiliano Allegriego wygrali bez większego wysiłku i również bez fajerwerków. Przed przerwą wynik otworzył mocnym, płaskim strzałem sprzed pola karnego Hernanes, a w końcówce spotkania po dośrodkowaniu Paula Pogby precyzyjnym strzałem głową popisał się Simone Zaza. Vid Belec w pierwszym przypadku mógł interweniować lepiej, w drugim był bezradny. Co ciekawe, w drugiej połowie żółtymi kartkami ukarani zostali Paul Pogba, Stephan Lichtsteiner, Leonardo Bonucci oraz Hernanes i wszyscy oni będą zawieszeniu w spotkaniu z Hellasem.

Jeśli chodzi o Carpi, to nie jest jeszcze pewne utrzymania. Ma 3 punkty przewagi nad US Palermo, który zajmuje 18. miejsce w tabeli.

Juventus Turyn - Carpi FC 1909 2:0 (1:0) 1:0 - Hernanes 42' 2:0 - Zaza 80'

Juventus: Buffon - Rugani, Bonucci, Evra - Cuadrado (74' Lichtsteiner), Pogba, Hernanes, Asamoah (85' Sturaro), Sandro - Mandzukić, Morata (46' Zaza).

Carpi: Belec - Zaccardo, Romagnoli, Suagher - Sabelli, Crimi (74' Porcari), Cofie, Martinho (66' Lasagna), Gagliolo - Verdi (85' de Guzman) - Mbakogu.