Serie A: Fiorentina zgubiła punkty w meczu z Sassuolo i nie zostanie liderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP
PAP

W poniedziałkowym spotkaniu 14. kolejki Serie A US Sassuolo zremisowało na własnym terenie z Fiorentiną, która wciąż gra bez kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego.

Fiołki idealnie rozpoczęły zawody, ponieważ już w 5. minucie mogły cieszyć się z objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu Josipa Ilicicia bramkarza Sassuolo pokonał zamykający akcję Borja Valero. Niewiele brakowało, a kilka chwil później byłoby już 2:0, ale Andrea Consigli wygrał pojedynek z Iliciciem.

Gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali odrobić stratę po strzale Sergio Floccariego, który w podstawowym składzie zastąpił pauzującego za kartki Domenico Berardiego. Napastnik nie pomylił się po precyzyjnej centrze Sime Vrsaljko i jak się okazało, było to ostatnie trafienie w meczu.

W drugiej połowie groźniej atakowali miejscowi. Zwłaszcza Floccari mógł ponownie zaskoczyć Tatarusanu. Z kolei w końcówce podopieczni Paulo Sousy bezskutecznie domagali się podyktowania rzutu karnego. Ostatecznie podział punktów trzeba uznać za sprawiedliwy rezultat.

Remis nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę wysoką pozycję Sassuolo w ligowej tabeli. Ekipa Eusebio Di Francesco nie zdołała jednak obronić 5. pozycji i plasuje się teraz tuż za Juventusem Turyn. Fiorentina będzie wiceliderem, o ile SSC Napoli nie wygra na zakończenie kolejki z Interem Mediolan.

US Sassuolo - ACF Fiorentina 1:1 (1:1) 0:1 - Valero 5' 1:1 - Floccari 42'

Sassuolo: Consigli - Vrsaljko, Cannavaro, Acerbi, Peluso - Laribi (72' Biondini), Magnanelli, Missiroli - Defrel, Floccari (78' Floro Flores), Sansone (88' Politano).

Fiorentina: Tatarusanu - Roncaglia, Rodriguez, Astori - Bernardeschi, Badelj (69' Verdu), Vecino, Pasqual (79' Alonso), Valero - Ilicić, Rossi (56' Kalinić).