Lechia Gdańsk wygrała turniej im. Adama Dydzińskiego w Kętrzynie

W niedzielę w Kętrzynie rozegrano turniej piłki nożnej im. Adama Dydzińskiego. Imprezę wygrała najwyżej notowana z trzech uczestników Lechia Gdańsk, która w nagrodę otrzymała Puchar burmistrza Kętrzyna.

Adam Dydziński, którego uczyniono patronem rywalizacji, był działaczem Federacji Młodzieży Walczącej regionu Warmia i Mazury. Zmarł 28 lutego 2007 roku w wieku 40 lat.

Turniej składał się z trzech spotkań, z których każde trwało 30 minut. Lechia Gdańsk odnotowała dwa skromne zwycięstwa 1:0, a bramki dla drużyny Jacka Zielińskiego strzelili Paweł Piotrowski oraz Piotr Trafarski. Obaj wzmocnili beniaminka ekstraklasy podczas przerwy zimowej.

2. miejsce w imprezie zajęła III-ligowa Mrągovia Mrągowo, która oprócz porażki z Lechią, wygrała 1:0 z gospodarzem turnieju - IV-ligową Granicą Kętrzyn.

Beniaminek ekstraklasy wziął udział w imprezie niejako w podziękowaniu za dobrą organizację zgrupowania w Kętrzynie. Gdańszczanie będą przebywać na Warmii i Mazurach do wtorku, natomiast 23 stycznia wyjadą na drugi obóz. Odbędzie się w on w Bełchatowie. Tam Lechia rozegra cztery sparingi, m. in. z Jagiellonią Białystok.