Ligue 1: Olympique Lyon w imponującym stylu obronił pozycję lidera

Olympique Lyon poszedł w ślady innych faworytów i również odniósł w 28. kolejce efektowne zwycięstwo. Lider Ligue 1 rozgromił na wyjeździe Montpellier HSC aż 5:1!

Premierowe fragmenty nie zapowiadały kanonady Les Gones, bo ekipa Huberta Fourniera kompletnie się pogubiła w tyłach i jako pierwsza straciła gola. Piłkę do siatki skierował Lucas Barrios, który dopełnił formalności po podaniu Bryana Dabo.

Później jednak dzielił i rządził Olympique. W 30. minucie było 1:1, gdy rzut karny podyktowany za faul Abdelhamida El Kaoutariego na Nabilu Fekirze skutecznie egzekwował Alexandre Lacazette. [ad=rectangle] Następnie dublet skompletował sam Fekir, który popisał się bardzo ładnymi technicznymi strzałami po asystach Yoanna Gourcuffa. W samej końcówce natomiast gospodarzy dobili Corentin Tolisso i Lacazette.   Przy stanie 1:3 Montpellier miało szansę na gola kontaktowego, gdyż w 81. minucie egzekwowało jedenastkę. Nie wykorzystał jej jednak Barrios, którego kiepskie uderzenie obronił Anthony Lopes.

Po efektownym triumfie zespół z Lyonu obronił 1. miejsce w tabeli i obecnie ma jeden punkt przewagi nad Paris Saint-Germain.

WYNIKI NIEDZIELNYCH SPOTKAŃ 28. KOLEJKI LIGUE 1:

Montpellier HSC - Olympique Lyon 1:5 (1:2) 1:0 - Lucas Barrios 6' 1:1 - Alexandre Lacazette (k.) 30' 1:2 - Nabil Fekir 40' 1:3 - Nabil Fekir 72' 1:4 - Corentin Tolisso 90+1' 1:5 - Alexandre Lacazette 90+3'

AS Saint-Etienne - FC Lorient 2:0 (0:0) 1:0 - Yohan Mollo 74' 2:0 - Max Gradel 90'

EA Guingamp - OSC Lille 0:1 (0:0) 0:1 - Nolan Roux 51'