Emocjonujące końcówki - wyniki spotkań 15. kolejki gr. zachodniej II ligi (wideo)

Powoli i nieubłaganie zbliżamy się do zakończenia rundy jesiennej w grupie zachodniej II ligi. Po lekkim kryzysie w połowie rundy faworyci rozgrywek tym razem nie zawiedli swoich sympatyków.

Piętnastą kolejkę spotkań rozpoczął piątkowy pojedynek w Kaliszu. W minionym tygodniu piłkarze Polonii Bytom zastrajkowali i nie wyszli na trening z powodu zaległości finansowych. To zdarzenie musiało mocno wpłynąć na ich formę, bowiem w Wielkopolsce stracili zwycięstwo już w doliczonym czasie gry. Ponadto gospodarze od pierwszej połowy spotkania grali z przewagą jednego zawodnika, bo dwie żółte kartki zarobił Paweł Odrzywolski.

- Nie wiem, czy mam się cieszyć, czy mam się smucić. Prowadzimy, gramy w przewadze i tracimy bramki, a wcześniej mieliśmy jeszcze swoje sytuacje. Pocieszająca rzecz jest taka, że uśmiechnęło się do nas szczęście i doprowadziliśmy do remisu. Nie wiedziałbym co powiedzieć chłopakom w szatki, gdybyśmy przegrali - zastanawiał się trener gospodarzy Mirosław Dymek.

W sobotę na kilku stadionach mieliśmy podobne emocje. W Bytowie po przerwie goście z Kluczborka prowadzili 2:0. Biało-niebiescy nie zdołali jednak utrzymać wywalczonej wcześniej przewagi. Na kwadrans przed końcem mający za sobą grę na I-ligowych boiskach Wojciech Wilczyński uciekł obrońcom rywali i ładnym strzałem z dystansu uratował cenny punkt ekipie trenera Pawła Janasa.

Dramatyczny przebieg miał także pojedynek w Poznaniu, gdzie również w doliczonym czasie gry trzy punkty miejscowym zapewnił doświadczony Karol Gregorek. W niedzielę dokończenie piętnastej kolejki. W najciekawszym spotkaniu tej rundy Zagłębie Sosnowiec podejmie lokalnego rywala, czyli Raków Częstochowa. W drugim meczu Jarota Jarocin zmierzy się z UKP Zielona Góra.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.