Audi Cup: Piłkarze Man City i Milanu strzelili 8 goli w pierwszej połowie

Aż osiem bramek strzelili piłkarze Manchesteru City i AC Milanu w półfinałowym spotkaniu Audi Cup. The Citizens awansowali do finału.

Już w trzeciej minucie meczu na Allianz Arena Manchester City wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Jesusa Navasa Stevan Jovetić dograł do David Silvy, który ze spokojem umieścił futbolówkę w siatce AC Milanu. Nieco kwadrans później dwa kolejne gole dorzucili wicemistrzowie Anglii. Najpierw Micah Richards, a następnie Aleksandar Kolarov wykończyli podania kolegów.

The Citizens prowadzili 3:0, jednak nadal atakowali bramkę rywali. Po upływie dwóch kwadransów znów zadali podwójny cios. Dogranie na dalszy słupek wykorzystał Edin Dzeko nie mając problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Cztery minuty później Bośniak po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Man City prowadził 5:0, ale wówczas do pracy wzięli się Włosi. W ciągu sześciu minut trzykrotnie pokonali Joe'a Harta. Dwa razy zrobił to Stephan El Shaarawy.

W przerwie obaj trenerzy dokonali aż siedmiu zmian i w drugiej połowie fani zobaczyli dużo mniej ciekawych akcji niż w pierwszej odsłonie. Ostatecznie nie padł ani jeden gol i do finału awansował Manchester City.

Manchester City - AC Milan 5:3 (5:3) 1:0 - Silva 3' 2:0 - Richards 19' 3:0 - Kolarov 22' 4:0 - Dzeko 32' 5:0 - Dzeko 36' 5:1 - El Shaarawy 37' 5:2 - El Shaarawy 39' 5:3 - Petagna 43'

Man City: Hart - Richards, Kolarov, Lescott, Garcia, Fernandinho (46' Rodwell), Toure (46' Barry), Silva (63' Milner), Navas (46' Nasri), Dzeko (63' Negredo), Jovetic.

AC Milan: Amelia (46' Gabriel) - Muntari (66' Poli), Boateng (79' Pinato), Traore (46' Nocerino), Constant (66' Emanuelson), Vergara (46' Vila), de Jong (74' Christane), Petagna (46' Niang), Antonini, Zaccardo, El Shaarawy (66' Boateng).