Wzruszające pożegnanie Sir Alexa Fergusona (wideo)

Sir Alex Ferguson pożegnał się z kibicami na Old Trafford. Piłkarze, trenerzy, sędziowie utworzyli specjalny szpaler, którym przeszedł Szkot.

To był ostatni mecz Sir Alexa Fergusona na Old Trafford. Piłkarze, sztaby szkoleniowe oraz sędziowie utworzyli specjalny szpaler, przez który przeszedł szkocki menedżer. Ferguson podziękował kibicom za wsparcie przez ostatnie 26 lat.

Pojedynek na Old Trafford nie był wielkim widowiskiem. Na dodatek Swansea City zamierzała zepsuć ten dzień mistrzom Anglii, którzy mieli zostać koronowani po zakończeniu spotkania.

Tuż przed przerwą błąd defensywy Łabędzi wykorzystał Javier Hernandez i Man Utd prowadził. Jednak tuż po przerwie z kilku metrów Michu wepchał piłkę do siatki Czerwonych Diabłów i kilka kolejnych akcji pokazało, że Man Utd może ten mecz przegrać.

Gospodarze przetrzymali szturm gości i trzy minuty przed końcem zadali decydujący cios. Po strzale głową Rio Ferdinanda Old Trafford eksplodowało. Man Utd znów wygrywał i nie dał sobie wbić kolejnej bramki.

Man Utd wygrał 2:1 i godnie pożegnał Fergusona na Old Trafford. Po spotkaniu nastąpiła koronacja nowych mistrzów Anglii.

Manchester United - Swansea City 2:1 (1:0) 1:0 - Hernandez 39' 1:1 - Michu 49' 2:1 - Ferdinand 87'