Wpadka Newcastle United. Odbił się od ściany

Twitter / Newcastle United / Sandro Tonali w barwach Newcastle United

Piłkarze Newcastle United nie pokonali Jordana Pickforda nawet z rzutu karnego. Konfrontacja z Evertonem w Premier League zakończyła się bezbramkowym remisem.

Ligowiec z Liverpoolu czekał przez sześć kolejek na zwycięstwo w sezonie Premier League. Everton pokonał 2:1 Crystal Palace. Po przełamaniu drużyna złapała głębszy oddech i chciała pójść za uderzeniem. Ewentualne zwycięstwo z wysoko notowanym Newcastle United mogło być miłym zaskoczeniem dla kibiców Evertonu. Piłkarze Eddiego Howe'a starają się niezmiennie naciskać na zespoły zajmujące miejsca premiowane awansem do Ligi Mistrzów.

W pierwszej połowie mocno zapachniało golem w dwóch sytuacjach, ale wynik nie zmienił się. Abdoulaye Doucoure wpakował piłkę do bramki Newcastle, ale trafienie zostało anulowane z powodu nieznacznego spalonego. Później blisko objęcia prowadzenia byli goście z Newcastle. Anthony Gordon nie pokonał strzałem z rzutu karnego Jordana Pickforda.

Newcastle przeważało czy to w posiadaniu piłki, czy to w liczbie oddanych strzałów, ale pokonanie Jordana Pickforda było trudne przez całe spotkanie. Everton miał dużo energii do odpierania ataków faworyta, a determinacja jeszcze rosła, im bliżej było zakończenia meczu z czystym kontem.

Po przerwie reprezentacyjnej Everton zagra na wyjeździe z Ipswich Town. Newcastle United powraca na własny stadion i podejmie Brighton and Hove Albion.

Everton - Newcastle United 0:0

W 35. minucie Anthony Gordon (Newcastle) nie wykorzystał rzutu karnego. Jordan Pickford obronił.

Everton: Jordan Pickford - James Garner, James Tarkowski, Michael Keane, Ashley Young - Abdoulaye Doucoure, Orel Mangala (57' Idrissa Gueye) - Jack Harrison (68' Tim Iroegbunam), Dwight McNeil, Iliman Ndiaye - Dominic Calvert-Lewin

Newcastle: Nick Pope - Kieran Trippier (71' Valentino Livramento), Fabian Schaer, Dan Burn, Lewis Hall - Sandro Tonali (71' Sean Longstaff), Bruno Guimaraes, Joelinton - Jacob Murphy (69' Joe Willock), Anthony Gordon, Harvey Barnes (62' Miguel Almiron)

Żółte kartki: McNeil (Everton) oraz Schaer (Newcastle)

Sędzia: Craig Pawson