Wielki wyczyn syna Podolskiego. Ojciec może być dumny

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Michał Meissner / Na zdjęciu: Lukas Podolski
PAP / Michał Meissner / Na zdjęciu: Lukas Podolski

To były jego pierwsze gole w tym sezonie. Luois Podolski występujący w Centralnej Lidze Juniorów U-17 popisał się hattrickiem.

To był bardzo udany występ Górnika Zabrze, który w siódmej kolejce sezonu pokonał rówieśników z Arki Gdynia aż 6:2. Na listę strzelców wpisali się też Marcel Płocia, zdobywając bramki w 9. i 59. minucie oraz Wojciech Machura (22. minuta).

Kiedy Lukas Podolski podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze w 2021 roku, wówczas do juniorskiej ekipy dołączył syn.

Louis Podolski urodził się w 2008 roku. Najpierw grał w zespole U-15, wtedy trener Andrzej Orzeszek w rozmowie z „Faktem” bardzo go chwalił. - Bardzo dobrze wychowany i poukładany. Dobrze odnalazł się w klubie - mówił.

Już wtedy było jasne, że syn Podolskiego może grać na skrzydłach, jak i odpowiadać za kreowanie gry.

Górnik Zabrze w Centralnej Lidze Juniorów U-17 zajmuje 5. miejsce, tracąc sześć punktów do liderującego Rakowa Częstochowa. Na podium są jeszcze Lech Poznań i Śląsk Wrocław.