Zmiana trenera obudziła AS Romę. Zimny prysznic dla Kosty Runjaicia

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Giuseppe Lami / Ivan Jurić zadebiutował w roli trenera AS Romy
PAP/EPA / Giuseppe Lami / Ivan Jurić zadebiutował w roli trenera AS Romy

AS Roma, już z Ivanem Juriciem na ławce, ale nadal bez Nicoli Zalewskiego w kadrze, zwyciężyła 3:0 z Udinese Calcio. Kosta Runjaić musi pogodzić się z pierwszą porażką poniesioną we Włoszech.

AS Roma była jedną z nielicznych drużyn w lidze włoskiej, które nie zmieniły trenera między sezonami. Zrobiła to natomiast już po czterech kolejkach. W tym tygodniu zakończyła się współpraca Giallorossich z legendą klubu Daniele De Rossim. Jego stanowisko przejął Ivan Jurić, który debiutował w niedzielę w meczu z Udinese Calcio prowadzonym przez Kostę Runjaicia.

Ivan Jurić zapowiedział przywrócenie Nicoli Zalewskiego, który w końcówce kadencji poprzedniego trenera został odsunięty od pierwszego zespołu. Na razie reprezentanta Polski nie było jednak w kadrze na niedzielny mecz.

W 19. minucie AS Roma zdobyła prowadzenie 1:0 strzałem będącego w coraz wyższej formie strzeleckiej Artema Dowbyka. Napastnik, znany z hiszpańskich boisk, dostał podanie od Stephana El Shaarawy'ego i już w polu karnym ułożył sobie piłkę na lewej stopie. Ukrainiec pokonał Madukę Okoyę strzałem w kierunku dalszego słupka.

Giallorossi poszli po przerwie za uderzeniem, a ich wygrana 3:0 była przekonująca. W 49. minucie Paulo Dybala strzelił z rzutu karnego do bramki, a w 70. minucie Tommaso Baldanzi dorzucił trzeciego gola krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Asystował mu Artem Dowbyk i dzięki temu przesuwa się coraz wyżej w rankingach indywidualnych Serie A.

AS Roma - Udinese Calcio 3:0 (1:0) 1:0 - Artem Dowbyk 19' 2:0 - Paulo Dybala (k.) 49 3:0 - Tommaso Baldanzi 70'

Roma: Mile Svilar - Gianluca Mancini, Evan Ndicka, Angelino - Zeki Celik, Niccolo Pisilli (60' Leandro Paredes), Bryan Cristante (83' Manu Kone), Lorenzo Pellegrini (68' Tommaso Baldanzi), Stephan El Shaarawy (83' Mario Hermoso) - Paulo Dybala (83' Matias Soule) - Artem Dowbyk

Udinese: Maduka Okoye - Thomas Kristensen, Jaka Bijol, Christian Kabasele (75' Isaak Toure) - Kingsley Ehizibue, Jesper Karlstroem, Jurgen Ekkelenkamp (64' Sandi Lovrić), Hassane Kamara (64' Jordan Zemura) - Florian Thauvin (75' Iker Bravo), Brenner - Lorenzo Lucca (46' Keinan Davis)

Żółte kartki: Pisilli, Cristante (Roma) oraz Lucca, Kristensen (Udinese)

Sędzia: Ermanno Feliciani