Lewandowski tak skomentował postawę Polaków

PAP / Piotr Nowak / Robert Lewandowski

Reprezentacja Polski przegrała z Chorwacją 0:1 w meczu Ligi Narodów. Po ostatnim gwizdku postawę naszej kadry ocenił kapitan - Robert Lewandowski.

Reprezentacja Polski nie miała poważniejszych argumentów w niedzielnym meczu Ligi Narodów z Chorwacją. Biało-Czerwoni przegrali 0:1 - choć mieli swoje szanse, aby zremisować, ale równie dobrze mogli stracić kolejne bramki.

Postawa podopiecznych Michała Probierza nie zachwyciła i trudno było wskazać zawodników, którzy tego dnia zasłużyli na pochwały. Grę Biało-Czerwonych przed kamerą TVP Sport ocenił Robert Lewandowski, który w drugiej połowie wypracował sobie groźną sytuację, trafiając w poprzeczkę.

- Chorwaci nas zdominowali w środku pola, mieli większe posiadanie piłki, choć groźnych sytuacji nie stwarzali. W drugiej połowie się rozkręcili, bramka dodała im skrzydeł. My tylko dwoma akcjami próbowaliśmy odpowiedzieć - za mało prób, zagrań do przodu, prób utrzymania się przy piłce. Chorwaci chcieli nas zamknąć. Zamiast czytać grę, spróbować czegoś nowego, graliśmy to, co nam nie wychodziło - przyznał.

- Brakowało nam doskoku, Chorwaci w środku pola dobrze operowali piłką, choć w ofensywie w pierwszej połowie niewiele z tego wynikało. Po bramce było im łatwiej grać ofensywnie. U nas brakowało zabrania się z piłką, mieliśmy kłopot, aby przedostać się pod bramkę przeciwnika - dodał.

Jedyną bramkę w całym meczu zdobył Luka Modrić. Chorwat popisał się piękną bramką z rzutu wolnego. - Czasami z tej najbliższej pozycji jest najciężej strzelić. Trafił idealnie. Łukasz był zasłonięty. Tutaj wszystko zadziałało - takie bramki też się traci albo strzela - skwitował kapitan Polaków.