Wysokie wygrane w Lidze Narodów. Strzelali piłkarze znani z PKO Ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Martin Divisek / Mecz Ligi Narodów: Ukraina - Albania
PAP/EPA / Martin Divisek / Mecz Ligi Narodów: Ukraina - Albania

Gruzja zwyciężyła 4:1 z Czechami, a Grecja wygrała 3:0 z Finlandią. Wahan Biczachczjan i Benjamin Kallman strzelali do bramki, ale akurat gol napastnika Cracovii był samobójczy.

Reprezentacja Gruzji zdemolowała 4:1 Czechy, a wynik mógł wyglądać jeszcze gorzej dla naszych południowych sąsiadów, ponieważ pudrowali go ostatnim golem. Gruzja nie straciła siły rozpędu z Euro 2024, a w sobotnim starciu strzelali do bramki jej liderzy Chwicza Kwaracchelia czy Georges Mikautadze. Po jednym golu dołożyli Giorgi Czakwetadze i Giorgi Koczoraszwili, a na boisku był także między innymi Otar Kakabadze z Cracovii.

Ukraina zagrała z Albanią w Pradze, a wszystkie gole w tym meczu padły w drugiej połowie. Co prawda piłkarze Serhija Rebrowa zdobyli prowadzenie strzałem Juchyma Konoplii, ale minęło tylko 17 kolejnych minut i zaliczkę 2:1 miała Albania. Za odwrócenie wyniku wzięli się Ardian Ismajli oraz Jasir Asani. Zespół z Bałkanów lepiej pilnował przewagi i zdobył komplet punktów.

Wahan Biczachczjan strzelił gola w wygranym 4:1 meczu Armenii z Łotwą. Co prawda bramka pomocnika Pogoni Szczecin nie dała przewagi Ormianom na długo, ale rządzili na boisku i później wypunktowali przeciwnika z nadbałtyckiego kraju. Wahan Biczachczjan potwierdził rosnącą formę sprzed przerwy reprezentacyjnej. W pokonanym zespole zagrał Alvis Jaunzems ze Stali Mielec.

Także Benjamin Kallman z Cracovii strzelił gola, ale akurat on nie miał powodów do zadowolenia. Jego trafienie było samobójcze, a cała drużyna - reprezentacja Finlandii - dostała lanie 0:3 od Grecji. Najważniejszym zawodnikiem spotkania był Fotis Ioannidis, który zdobył dwa gole. Na boisku nie zabrakło Arttu Hoskonena, czyli kolejnego zawodnika Cracovii.

1. kolejka fazy grupowej Ligi Narodów UEFA:

Grupa B1:

Ukraina - Albania 1:2 (0:0) 1:0 - Juchym Konoplia 49' 1:1 - Ardian Ismajli 54' 1:2 - Jasir Asani 66'

Gruzja - Czechy 4:1 (1:0) 1:0 - Chwicza Kwaracchelia (k.) 33' 2:0 - Giorgi Czakwetadze 53' 3:0 - Georges Mikautadze 63' 4:0 - Giorgi Koczoraszwili 66' 4:1 - Lukas Kalvach 80'

Tabela grupy B1:

Standings provided by Sofascore

Grupa B2:

Grecja - Finlandia 3:0 (2:0) 1:0 - Fotis Ioannidis 23' 2:0 - Benjamin Kallman (sam.) 37' 3:0 - Fotis Ioannidis 76'

Tabela grupy B2:

Grupa C4:

Armenia - Łotwa 4:1 (2:1) 1:0 - Wahan Biczachczjan 6' 1:1 - Georgij Harutjunjan (sam.) 9' 2:1 - Kaspars Dubra (sam.) 35' 3:1 - Lucas Zelarjan 48' 4:1 - Eduard Spertsjan 86'