Czarna jesień klubu Bartosza Bereszyńskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Simone Arveda / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński
Getty Images / Simone Arveda / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński

Nerwowa zima w Sampdorii. Drużynę Bartosza Bereszyńskiego było stać na zdobycie tylko sześciu punktów w 15 meczach Serie A. Polak został zmieniony w przerwie przegranego 0:2 meczu z US Lecce.

Lecce przystąpiło do meczu w Genui po zwycięstwie 2:1 z Atalantą. Zbudowany tym sukcesem beniaminek zamierzał pójść za uderzeniem i spędzić przerwę mundialową jak najdalej od strefy spadkowej. W rywalizacji z Neroblu piłkarze Lecce strzelili oba gole w pierwszej połowie i przed przerwą pokonali również bramkarza Sampdorii. Na 1:0 uderzył Lorenzo Colombo.

Sampdoria kompletnie nie radzi sobie i także po zmianie trenera z Marco Giampaolo na Dejana Stankovicia nie punktuje. Przed rywalizacją z Lecce była przedostatnia w tabeli, wyłącznie przed Hellasem Werona i bez nadziei na wydostanie się ze strefy spadkowej w tym roku.

Po przerwie Sampdoria próbowała gonić wynik bez Bartosza Bereszyńskiego. Ten zagrał w pierwszej połowie bez powodzenia na pozycji prawego wahadłowego. Podopiecznym Stankovicia nadal niewiele wychodziło i przez godzinę oddali jedno uderzenie celne. Więcej wynikło ze zmian trenera Lecce, ponieważ gola na 2:0 strzelił dubler Lameck Banda w 83. minucie.

Marcin Listkowski był na ławce rezerwowych Lecce.

UC Sampdoria - US Lecce 0:2 (0:1) 0:1 - Lorenzo Colombo 45' 0:2 - Lameck Banda 83'

Sampdoria: Emil Audero - Alex Ferrari, Jeison Murillo (81' Fabio Quagliarella), Bruno Amione - Bartosz Bereszyński (46' Tommaso Augello), Tomas Rincon, Gonzalo Villar (46' Gerard Yepes), Mehdi Leris - Filip Djuricić (56' Valerio Verre) - Manolo Gabbiadini, Daniele Montevago (56' Francesco Caputo)

Lecce: Wladimiro Falcone - Federico Baschirotto, Samuel Umtiti, Marin Pongracić (71' Valentin Gendrey), Antonino Gallo - Alexis Blin (71' Kristoffer Askildsen), Morten Hjumland, Joan Gonzalez - Gabriel Strefezza (72' Lameck Banda), Lorenzo Colombo (84' Assan Ceesay), Federico Di Francesco (77' Remi Oudin)

Żółte kartki: Amione, Djuricić (Sampdoria) oraz Umtiti, Gonzalez, Askildsen (Lecce)

Sędzia: Daniele Doveri