Łukasz Skorupski sporo poczekał na taki mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ivan Romano / Łukasz Skorupski
Getty Images / Ivan Romano / Łukasz Skorupski

Bologna FC zwyciężyła 2:0 z Lecce i dopiero w 11. kolejce sezonu ligowego nie pozwoliła sobie na stratę gola. Poza Łukaszem Skorupskim, w wygranym meczu swojego zespołu wystąpił Karol Linetty.

Bologna była groźniejsza w pierwszej połowie. Marko Arnautović zdobył dla niej prowadzenie 1:0 strzałem z rzutu karnego, a niewiele później możliwość oddania kolejnego uderzenia do bramki miał Stefan Posch. W 35. minucie Lewis Ferguson już przymierzył w odpowiednie miejsce i Bologna powiększyła przewagę na 2:0.

Lecce miało swoją szansę na gola w 51. minucie, ale nie wykorzystał jej Federico Baschirotto. Także Bologna była nieskuteczna w drugiej połowie i skończyło się na wyniku 2:0. Łukasz Skorupski zachował czyste konto po raz pierwszy w 11. występie w tym sezonie Serie A. Marcin Listkowski pozostał na ławce rezerwowych.

Torino zagrało na wyjeździe z Udinese Calcio i starało się wziąć przykład z Monzy, która odniosła zwycięstwo na Stadio Friulli w pucharze w środku tygodnia. Granata zdobyła prowadzenie 1:0 w 14. minucie. Ola Aina nie miał obok siebie przeciwnika i przymierzył ze środka pola karnego po podaniu Aleksieja Miranczuka. Pogubiła się obrona Udinese i cała drużyna musiała gonić.

Najgroźniejszy w Udinese był Gerard Deulofeu. Na początku sezonu głównie asystował, a teraz dokłada do swoich statystyk gole. Hiszpan strzelił na 1:1 po bardzo złym wyprowadzeniu piłki przez Vanję Milinkovicia-Savicia. Serb, zamiast ratować sytuację, awanturował się i niebawem dostał karę za błąd.

Torino rozstrzygnęło mecz w 69. minucie, już po wejściu z ławki rezerwowych Karola Linettego. Polak był zmiennikiem Samuela Ricciego. Decydujące uderzenie na 2:1 oddał Pietro Pellegri z ostrego kąta po podaniu Nemanji Radonjicia. Tym razem lepszą interwencję mógł zaprezentować Marco Silvestri. W końcówce spotkania Linetty zobaczył żółtą kartkę za faul.

11. kolejka Serie A:

Bologna FC - US Lecce 2:0 (2:0) 1:0 - Marko Arnautović (k.) 13' 2:0 - Lewis Ferguson 35'

Udinese Calcio - Torino FC 1:2 (1:1) 0:1 - Ola Aina 14' 1:1 - Gerard Deulofeu 26' 1:2 - Pietro Pellegri 69'