Kapitalna akcja Lazio. Niespodzianka w Serie A

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Radość piłkarzy Udinese Calcio
PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Radość piłkarzy Udinese Calcio

Piłkarze Lazio przeprowadzili efektowną akcję bramkową, ale wystarczyła ona tylko do zremisowania 1:1 z Sampdorią. Jeszcze większym zaskoczeniem była porażka 0:1 Fiorentiny z Udinese Calcio.

Lazio przystąpiło do meczu z Sampdorią po prestiżowym zwycięstwie 3:1 z Interem prowadzonym przez jego byłego szkoleniowca Simone Inzaghiego. Ten sukces miał zyskać na wartości po podbiciu Genui.

W jedenastce Sampdorii zagrał Bartosz Bereszyński i czekały go starcia między innymi z Ciro Immobile, Felipe Andersonem czy Luisem Alberto. W 21. minucie Immobile urwał się obrońcom Sampdorii i strzelił na 1:0 po rewelacyjnej asyście pięta Sergeja Milinkovicia-Savicia. Kapitalna akcja nie dała rzymianom trzech punktów, a gola na 1:1 stracili w doliczonym czasie.

Fiorentina jest najmocniej zapracowanym włoskim ligowcem. Po przebrnięciu przez eliminacje Ligi Konferencji Europy, nie miała czasu na złapanie oddechu. Po niedzielnym, bezbramkowym remisie z Napoli, podopieczni Vincenzo Italiano zagrali w środę w Udine. Po nieco ponad kwadransie Fiorentina straciła gola po strzale Beto i dobrze zorganizowany przeciwnik nie pozwolił na niego odpowiedzieć.

Piłkarzy Empoli i Hellasu Werona było stać na zdobycie jednego punktu w trzech wcześniejszych meczach. Starcie w Toskanii zamierzali wykorzystać do odniesienia pierwszego zwycięstwa w sezonie, ale nie udało się to ani jednym, ani drugim. W 26. minucie Tommaso Baldanzi dał prowadzenie gospodarzom eleganckim strzałem zza pola karnego. Grająca z Pawłem Dawidowiczem w jedenastce drużyna z Werony wyrównała na 1:1 uderzeniem Yayaha Kallona w 69. minucie.

4. kolejka Serie A:

UC Sampdoria - Lazio 1:1 (0:1) 0:1 - Ciro Immobile 21' 1:1 - Manolo Gabbiadini 90'

Udinese Calcio - ACF Fiorentina 1:0 (1:0) 1:0 - Beto 17'

Empoli FC - Hellas Werona 1:1 (1:0) 1:0 - Tommaso Baldanzi 26' 1:1 - Yayah Kallon 69'