Podsumowanie meczów w strefie CONMEBOL

Brazylia i Chile są już bardzo blisko zapewnienia sobie udziału w Mistrzostwach Świata 2010. Drugiej porażki z rzędu doznał Paragwaj, a Argentyna po raz kolejny udowodniła, że nie potrafi grać na wyjeździe. Do gry powrócił za to Ekwador, który wyprzedził w tabeli do tej pory piąty Urugwaj.

Po zwycięstwie nad Paragwajem Brazylia jest już bardzo blisko zakwalifikowania się do Mistrzostw Świata 2010. Canarinhos co prawda przegrywali po golu z 25. minuty Cabanasa. Jeszcze przed przerwą do wyrównania zdołał doprowadzić Robinho. Po zmianie stron wynik pojedynku na 2:1 dla popularnych Kanarków ustalił Nilmar.

Rozczarowała Argentyna, która nie radzi sobie poza własnym terenem. Podopieczni Diego Maradony mogli objąć prowadzenie w 28. minucie, kiedy to rzutu karnego nie wykorzystał Carlos Tevez, ale za to od 72. przegrywali po trafieniu Ayoviego. Wynik konfrontacji na 2:0 ustalił Herreria. Tym samym Ekwador awansował na piąte miejsce dające prawo startu w barażach.

Zgodnie z planem wygrała Kolumbia, dzięki czemu zachowała szanse na grę w play-offach. Jedynego gola w rywalizacji z najsłabszym zespołem strefy CONMEBOL - Peru w tym starciu strzelił Falcao.

Po niespodziewanym zwycięstwie nad Paragwajem, Chile znów udowodniło, że znajduje się w znakomitej dyspozycji i rozgromiło 4:0 Boliwię. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po golu Beausejoura. W 73. po stronie gości czerwoną kartkę zobaczył Justiniano i wówczas zadanie dla miejscowych stało się zdecydowanie łatwiejsze. Po niespełna 60 sekundach na 2:0 podwyższył Estrada, a później jeszcze dwukrotnie trafiał Sanchez. Dzięki temu zwycięstwu Chile jest już wiceliderem.

Po emocjonującym meczu, Wenezuela podzieliła się punktami z Urugwajem, a takie rozstrzygnięcie nie urządza żadnej ze stron. Miejscowi po golu Maldonado wyszli na prowadzenie już w 9. minucie, ale w 60. Celestes wrócili do gry za sprawą Suareza. W 72. przyjezdni już prowadzili, a wówczas trafił Diego Forlan, jednak po 180 sekundach Rey ustalił wynik spotkania na 2:2.

Bezpośredni awans do MŚ 2010 z Ameryki Południowej uzyskają cztery najlepsze reprezentacje, a piąta zagra w barażach z czwartą drużyną ze strefy CONCACAF.

Ekwador - Argentyna 2:0 (0:0)

1:0 - Ayovi 72'

2:0 - Herreria 83'

Inne wydarzenia: Tevez (Argentyna) w 28. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Kolumbia - Peru 1:0 (1:0)

1:0 - Falcao 25'

Brazylia - Paragwaj 2:1 (1:1)

0:1 - Cabanas 25'