Podsumowanie meczów w strefie CONCACAF

Reprezentacja Meksyku coraz bardziej oddala się od udziału w Mistrzostwach Świata, bowiem tym razem musiała uznać wyższość Salwadoru. Tempa nie zwalnia Kostaryka, tym razem udało jej się wygrać na wyjeździe z Trynidadem i Tobago, a Stany Zjednoczone pokonały na własnym terenie 2:1 Honduras.

Chociaż Kostaryka przegrywała na wyjeździe z Trynidadem i Tobago po trafieniu z 30. minuty Edwardsa, to jeszcze przed przerwą do wyrównania zdołał doprowadzić Saborio, a po zmianie stron na prowadzenie wyprowadził ją Borges. Co prawda na 2:2 trafił Samuel, ale ostatnie słowo należało do gości, którym cenne trzy punkty zapewnił Borges.

Nie zawiodły Stany Zjednoczone, chociaż przegrywały z Hondurasem 0:1 już od 4. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Costly. Na dwie minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę do wyrównania doprowadził wykorzystując rzut karny Donovan, a w 68. trzy punkty USA zapewnił Bocanegra.

Po raz kolejny zawiódł Meksyk. Salwador już od 11. minuty prowadził po golu Martineza. W 71. sędzia podyktował rzut karny dla gości, dzięki czemu do wyrównania zdołał doprowadzić Blanco. W 85. arbiter po raz drugi w tej rywalizacji zdecydował się wskazać na jedenasty metr, ale tym razem to gospodarze dostali szanse na strzelenie bramki, której nie zmarnował Quintanilla.

Kostaryka i USA mają na swoim koncie o mecz więcej od konkurencji (5) i to właśnie pierwsza z tych reprezentacji z dwunastoma punktami na koncie przewodzi stawce. Druga ma dziesięć oczek i jest wiceliderem. Trzeci jest mający pięć oczek Salwador, czwarty Honduras ma cztery punkty, piąty Meksyk trzy, a szósty Trynidad i Tobago zaledwie dwa. Pierwsze trzy miejsca bezpośrednio awansują do mundialu, a czwarte zagra w barażach.

Trynidad i Tobago - Kostaryka 2:3 (1:1)

1:0 - Edwards 30'

1:1 - Saborio 41'

1:2 - Borges 52'

2:2 - Samuel 63'

2:3 - Borges 68'

Stany Zjednoczone - Honduras 2:1 (1:1)

0:1 - Costly 4'