ME w Amsterdamie: Michał Haratyk wicemistrzem Europy, Bukowiecki tuż za podium!

PAP/EPA / EPA/KOEN VAN WEEL

Michał Haratyk z wynikiem 21,19 zdobył srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie. Drugi z Polaków, który wziął udział w finale, Konrad Bukowiecki był czwarty (20,58). Złoty medal wywalczył Niemiec David Storl (21,31).

Przed rozpoczęciem finału, biorąc pod uwagę wydarzenia z eliminacji, więcej szans na medal przyznawano Konradowi Bukowieckiemu. Ostatecznie 19-latek nie stanął na podium, zajmując czwarte miejsce (20,58). Z kolei w swoim debiucie na mistrzostwach Starego Kontynentu Michał Haratyk zajął drugie miejsce z bardzo dobrym wynikiem 21,19.

Srebrny medalista mistrzostw Polski stoczył pasjonującą walkę o zwycięstwo z Davidem Storlem. Po pierwszej kolejce prowadził nasz reprezentant. Później przodownictwo w konkursie przejął Niemiec (21,03). Po czwartej próbie Haratyka na 21,19 wydawało się, że losy mistrzostwa są już przesądzone. Tymczasem w piątej serii Storl pchnął kulę aż na 21,31 (najlepszy w tym sezonie rezultat w Europie) i na taki wynik Polak nie był już w stanie odpowiedzieć.

Na trzecim stopniu podium stanął Portugalczyk Tsanko Arnaudov z rezultatem 20,59.