I liga: Jamalex Polonia wróciła do ósemki. Strzelecki popis w jednostronnym meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno
Materiały prasowe / Na zdjęciu: koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno

W zaległym meczu 26. Kolejki I ligi koszykarzy Jamalex Polonia 1912 Leszno rozgromiła AZS AGH Kraków 94:55. Gospodarze awansowali w tabeli z dziewiątej na piątą pozycję.

Beniaminek był pozbawiony atutów. AZS AGH Kraków przyjechał do Leszna bez dwóch najlepszych strzelców - Macieja Koperskiego i Iwana Wasyla oraz podstawowego rozgrywającego - Tomasza Zycha. Gospodarze, którzy przed tym meczem znaleźli się na dziewiątym miejscu w tabeli od początku ruszyli do natarcia. To była dla nich szansa na odbudowanie się po ostatnim okresie słabszych spotkań i rewanż za porażkę z pierwszej rundy. W Krakowie Jamalex Polonia uległa 75:95.

W środę od początku nie było wątpliwości, kto jest lepszy. Po trafieniach Stanferda Sannego i Adama Kaczmarzyka miejscowi prowadzili 9:2. Chwilę później było 15:5. W kolejnych fragmentach gra się wyrównała, ale pod koniec drugiej kwarty Jamalex Polonia przyspieszyła i po 20 minutach prowadziła 48:29. Gospodarze byli regularni i wynik z drugiej kwarty (27:15) powtórzyli w trzeciej. Dzięki temu w ostatniej części więcej czasu na pokazanie swoich możliwości dostali rezerwowi w obu drużynach.

Koniec z przepisem o dwóch Polakach. Sprawdź, co się zmieni

Kamil Chanas w samej pierwszej części zdobył 18 ze swoich 21 punktów, a Jakub Motylewski miał osiem zbiórek. Ostatecznie licznik podkoszowego zatrzymał się na 12 zbiórkach, a dziewięć dołożył Szymon Milczyński. Wraz z Adamem Kaczmarzykiem był on drugim strzelcem swojej drużyny z dorobkiem 12 punktów. W AZS AGH dwucyfrowy dorobek mieli Konrad Mamcarczyk (12) i Patryk Kędel (11).

Choć Jamalex Polonia zwyciężyła 94:55, to nie zasypała rywala rzutami z dystansu. Trafiła tylko 5/20 "trójek", a AZS AGH 6/24. Gospodarze wyraźniej dominowali jednak w innych statystykach. Mieli więcej zbiórek (48:33), asyst (19:8) i o połowę mniej strat (12:24). Dzięki 20 zbiórkom w ataku mogli oni swobodnie ponawiać akcje i punktować z najbliższej odległości.

Jamalex Polonia 1912 Leszno - AZS AGH Kraków 94:55 (21:14, 27:15, 27:15, 19:11)

Jamalex Polonia: Chanas 21, Kaczmarzyk 12, Milczyński 12, Mroczek-Truskowski 11, Stanferd Sanny 11, Stawiak 8, Motylewski 4, Ochońko 4, Marc-Oscar Sanny 4, Trubacz 4, Nawrocki 3.

AZS AGH: Mamcarczyk 12, Kędel 11, Czerwonka 7, Jakubek 6, Włodarczyk 6, Podworski 5, Deja 4, Dyrda 3, Borówka 1, Nowacki 0, Pachołek 0.