Miasto Szkła postraszyło Legię. Sebastian Kowalczyk zrobił różnicę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chyła / Na zdjęciu: Sebastian Kowalczyk
WP SportoweFakty / Michał Chyła / Na zdjęciu: Sebastian Kowalczyk

Zgodnie z planem Legia Warszawa pokonała Miasto Szkła. Największy wkład w sukces miał Sebastian Kowalczyk. Trener Tane Spasev pomimo wygranej może mieć sporo pretensji do swoich podopiecznych.

Początek spotkania wskazywał na to, że Legia będzie miała spacerek po zwycięstwo. W pewnym momencie ekipa Tane Spaseva podała pomocną dłoń rywalom i potem do końca musiała bić się o triumf.

Gospodarze rozpoczęli doskonale. Po trzech minutach prowadzili 11:0 i na tym nie poprzestali. Krośnianie grali fatalnie po obu stronach parkietu, a w drugiej kwarcie przegrywali już nawet 15:36.

Właśnie wtedy nastąpiło przełamanie Miasta Szkła. Wstrzelił się Jabarie Hinds, który trafił trzy "trójki" z rzędu, a goście zaliczyli run 16:0, dzięki któremu wrócili do gry. Niemoc przełamał dopiero najlepszy na parkiecie Sebastian Kowalczyk, a po celnych rzutach z dystansu Jakuba Karolaka i Mo Soluade Legia prowadziła ponownie bezpiecznie, bo 51:38.

Krośnianie ponownie jednak wrócili. Punktować zaczął Jordan Loveridge, najlepszy mecz w sezonie rozgrywał Filip Put i trzy minuty przed końcem Legia prowadziła już tylko 79:75. W końcówce to jednak gospodarze skutecznie wykończyli najważniejsze akcje, mogąc cieszyć się z sukcesu.

Bez wątpienia kluczową postacią był Kowalczyk. Kapitan Legii zaliczył 23 punkty (9/13 z gry), 8 asyst, 5 zbiórek i 2 przechwyty. Nieźle wypadł też Karolak, który do 18 "oczek" dołożył 9 zbiórek.

Goście wystąpili bez Mihailo Sekulovicia - z nim w składzie kto wie, czy w stolicy nie doszłoby do niespodzianki i wygranej Miasta Szkła. Hinds zakończył mecz z dorobkiem 24 punktów (5/5 zza łuk) i 7 asyst. 19 punktów dołożył Put.

Legia Warszawa - Miasto Szkła Krosno 86:78 (23:11, 15:20, 26:26, 22:21)

Legia: Sebastian Kowalczyk 23, Jakub Karolak 18, Omar Prewitt 12, Rusłan Patiejew 10, Mo Soluade 9, Mariusz Konopatzki 6, Michał Kołodziej 6, Patryk Nowerski 2, Keanu Pinder 0, Roman Rubinsztejn 0.

Miasto Szkła: Jabarie Hinds 24, Filip Put 19, Jordan Loveridge 17, Maciej Bojanowski 10, Adrian Bogucki 4, Paweł Krefft 2, Dariusz Oczkowicz 2, Jaquan Newton 0, Grzegorz Grochowski 0.