Dutkiewicz rozpoczął, Washington zakończył. TBV Start z kolejną niespodzianką

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / Uros Mirkovic
Newspix / ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / Uros Mirkovic

TBV Start Lublin niespodziewanie pokonał na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 78:72 w sobotnim meczu Polskiej Ligi Koszykówki. W szeregach gości kapitalnie spisywał się duet Dutkiewicz - Washington, który zgromadził 44 punkty.

Po sensacyjnej wygranej nad mistrzem Polski z Zielonej Góry, koszykarze TBV Startu Lublin kontynuują dobrą serię. Trzecia wygrana z rzędu stała się faktem, po tym jak duet Marcin Dutkiewicz - James Washington zdobył 44 punkty dla ekipy trenera Dedka. Lublinianie pną się w górę tabeli i zgłaszają swoje aspiracje do gry w play-off Polskiej Ligi Koszykówki.

Dutkiewicz robił w sobotę bardzo dobrze to co najlepiej potrafi najlepiej - rzucać. Trafił cztery trójki, miał aż 18 punktów do przerwy i to dzięki niemu Start odjechał faworyzowanej Polpharmie i nie dał się złapać do ostatniej syreny. Goście dobrze rzucali z dalekiego dystansu, ale przede wszystkim kapitalnie spisywali się w walce na tablicach - aż 15 zbiórek na atakowanej tablicy to ich rekord sezonu.

W trzeciej kwarcie było już 55:41 dla Startu, ale Farmaceuci nie dali za wygraną. Ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie Polacy - Flieger oraz Schenk, waleczny był także Szymański. Gospodarze odrobili niemalże cały deficyt, ale nie mieli odpowiedzi na rozkręcającego się z minuty na minutę Washingtona. "Prezydent" w ostatniej kwarcie zdobył 12 z 19 punktów swojego zespołu i dał Startowi szósty triumf w sezonie.

Polpharma zdobyła tylko 72 punkty i zanotowała 42. procentową skuteczność - drugą najgorszą w bieżących rozgrywkach. To nie mogło dać wygranej, zwłaszcza, że najlepszy strzelec ich zespołu - Andrija Bojic zdobył tylko 13 oczek.

Polpharma Starogard Gdański - TBV Start Lublin 72:78 (20:20, 17:23, 19:16, 16:19)

Polpharma: Andrija Bojić 13, Marcin Flieger 12, Jakub Schenk 10, Joe Thomasson 9, Milan Milovanović 8, Przemysław Szymański 8, Thomas Davis 6, Ameen Tanksley 5, Daniel Gołębiowski 1.

Start: Marcin Dutkiewicz 23, James Washington 21, Chavaughn Lewis 8, Uros Mirković 7, Michael Gospodarek 7, Darryl Reynolds 6, Bartosz Ciechociński 4, Roman Szymański 2, Jakub Zalewski 0, Wojciech Czerlonko 0.