Partizan powraca na szczyt - podsumowanie 10. kolejki Ligi Adriatyckiej

Tegoroczne rozgrywki Ligi Adriatyckiej wciąż nie mają zdecydowanego lidera. Przed weekendem na szczycie znajdowała się Crvena Zvezda Belgrad, która jednak w sobotę nie miała wiele do powiedzenia w starciu z Hemofarmem Vrsac. Tym samym na pozycję lidera powrócił Partizan Belgrad. Obrońcy tytułu wysoko pokonali outsidera rozgrywek Wojwodinę Nowy Sad.

Pojedynek we Vrsacu miał być ozdobą tej serii gier Ligi Adriatyckiej. Tymczasem emocji nie zabrakło jedynie w pierwszej kwarcie. W niej po skutecznych akcjach Elmedina Kikanovicia przyjezdni objęli prowadzenie 12:8. Chwilę później Pomarańczowi zdobyli 7 punktów z rzędu i objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Nie do zatrzymania tego dnia był strzelec Hemofarmu Bojan Krstovic. 28-letni gracz zdobył 27 punktów, trafiając 4/4 za trzy punkty. W strefie podkoszowej aktywny był ponadto Vladan Vukosavjlejvic, zdobywca 18 punktów i 5 zbiórek. Dzięki tej wygranej zespół z Vrsaca awansował na drugie miejsce w tabeli.

Potknięcie lidera wykorzystał Partizan Belgrad, który bez żadnego problem ograł we własnej hali Wojwodinę Nowy Sad. Od pierwszych minut nie było wątpliwości kto w tym meczu sięgnie po pełną pulę. Goście przystąpili do sobotniej potyczki pod wodzą nowego trenera Milana Minicia, lecz nie zmieniło to ich fatalnej postawy z poprzednich kolejek. Już pierwsza kwarta rozwiała wszelkie nadzieje, bowiem Partizan wygrał tą część gry w stosunku 24:12. To pozwoliło szkoleniowcowi gospodarzy na wpuszczanie zmienników. Żaden z zawodników pierwszej piątki Partizanu nie spędził na parkiecie więcej niż 23 minuty. Przewaga "czarno-białych" przekroczyła 20 punktów w ostatniej kwarcie, kiedy przyjezdni zdobyli zaledwie 10 "oczek". Co ciekawe, najjaśniejszą postacią Wojwodiny był Dejan Borovnjak (13 punktów i 6 zbiórek), były zawodnik stołecznego klubu.

Niezwykle ważne zwycięstwo odniosła Olimpija Lublana. Mistrz Słowenii zasygnalizował zwyżkę formy już w czwartek, pokonując w Eurolidze Albę Berlin. W niedzielne południe podopieczni Aleksandra Dzikicia potykali się z inną słoweńską ekipą - Heliosem Domzale. "Zielono-biali" byli faworytami tej potyczki, lecz musieli radzić sobie bez dwójki liderów - Marko Milicia i Vlado Ilievskiego. Szczególnie brak macedońskiego rozgrywającego był poważnym osłabieniem Olimpiji. Początek meczu zdecydowanie należał do Heliosa, który objął prowadzenie 21:13. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić jednak goście. W drugiej kwarcie odrobili wszystkie straty a tuż po przerwie objęli prowadzenie. Jak się później okazało, to właśnie trzecia odsłona była kluczowa dla losów gry. Świetny mecz rozgrywał wśród gości Saso Ozbolt, zdobywca 14 punktów, 5 asyst, 4 zbiórek i 4 przechwytów.