Mistrz Polski pewnym zwycięstwem otworzył PGE Turów Arenę!

[tag=1737]PGE Turów Zgorzelec[/tag] wygrał ósmy mecz z rzędu w obecnym sezonie i jest samodzielnym liderem TBL. Mistrzowie Polski na otwarcie PGE Turów Areny pewnie pokonali Wikanę Start Lublin 98:82.

Nowa, imponująca hala w Zgorzelcu doczekała się oficjalnego, pierwszego meczu i, jak się można było spodziewać, zwycięstwa mistrzów Polski. PGE Turów Zgorzelec pewnie pokonał beniaminka z Lublina, który groźny był szczególnie w premierowej kwarcie. Później nie był już w stanie dotrzymać kroku podopiecznym Miodraga Rajkovicia. [ad=rectangle] Wikana rozpoczęła poniedziałkowy mecz od niesamowicie mocnego uderzenia. Nie można bowiem inaczej nazwać aż siedmiu trójek gości w premierowej kwarcie! Jeden rzut za drugim dziurawił kosz zgorzelczan, którzy jednak nie pozostawali dłużni - ich skuteczność w rzutach z gry oscylowała blisko 80 procent! Tym samym pierwsze dziesięć minut zakończyło się wysokim wynikiem - 29:27.

W kolejnych kwartach zaczęła się uwydatniać przewaga obrońców tytułu. Lublinianie popełniali mnóstwo fauli (aż 16 do przerwy!), które skrupulatnie na linii rzutów wolnych wykorzystywali miejscowi. Dodatkowo, w świetnej formie strzeleckiej był duet Michał Chyliński - Chris Wright, który do przerwy zdobył 26 punktów.

Choć jeszcze na początku trzeciej kwarty było remisowo 49:49, to kolejne minuty to absolutna dominacja PGE Turowa. Seria 17:0 ustawiła spotkanie i było wiadome, że mistrzowie kraju niezagrożenie sięgną po ósmy kolejny triumf. Kapitalnie nadal spisywał się Chyliński, któremu wtórował Vlad-Sorin Moldoveanu. Obaj zdobyli w sumie 20 oczek w decydującej o losach meczu kwarcie.

PGE Turów prowadził różnicą 20 punktów, a po serii 10:1 na początku ostatniej odsłony było nawet 86:60. Wikanie trójki wpadały już dużo rzadziej, choć i tak beniaminek trafił aż 14 takich rzutów. Nie był jednak w stanie podjąć walki z najlepszą obecnie drużyną w polskiej lidze.

"Chylu" z 23 punktami okazał się najlepszym strzelcem spotkania. 18 oczek dołożył Moldoveanu, a dwa mniej Wright. Wśród pokonanych Tomasz Wojdyła zgromadził 13 punktów, a po 12 zapisali na swoim koncie Amerykanie - Bryon Allen oraz Derek Billing.

PGE Turów Zgorzelec - Wikana Start Lublin 98:82 (29:27, 20:15, 27:17, 22:23) Turów:

Chyliński 23, Moldoveanu 18, Wright 16, Kulig 7, Dylewicz 7, Taylor 7, Gospodarek 6, Zigeranovic 5, Nikolic 4, Karolak 3, Jaramaz 2.

Wikana: Wojdyła 13, Allen 12, Billing 12, B. Diduszko 11, Trojan 10, Czujkowski 9, Ł. Diduszko 7, Śmigielski 6, Lewandowski 2, Kowalski 0. [b]